Purodeco-feng-shui-website

Purodeco’s feng shui website

I love sharing feng shui knowledge and wisdom. On my Norwegian feng shui website you’ll get a mix of feng shui & i brendshëm, based on my personal experience for my family and my work as a feng shui consultant. My intention with this site is to make feng shui easily understandable for all, without departing from the authentic feng shui fundamentals.

Lexo më shumë

Love Song Vases_Kähler

Love Song Vases from Kähler

News from Kahler this spring: Love song vases in new colors. The beautiful vases are decorated with the lyrics from three of the most iconic love songs of all times: “Love me Tender”, “All You Need is Love” and “It Had to be you”. A combination of raw expression and loving messages!

Lexo më shumë

Arabia KoKo saffron meadow via Purodeco_

Lajm Arabisht Koko 2015

Seri Arabia Koko ka ditëlindjen e saj të 10 këtë vit dhe vjen në dy ngjyra të reja të ndritshme dhe të gjalla, shafran dhe livadh. Varg i adaptueshëm Koko merr emrin e vet dhe zemrën e vet nga dy mjeshtrave të projektimit zgjuar, Kristina Riska dhe Kati TUOMINEN-Niittylä. Dashuri këto foto springlike bukur vetëquajtur!

Lexo më shumë

FUNKY DORIS - MAGICAL RETRO CHARM via Purodeco

FUNKY Doris – Bukuri magjike Retro

Funky Doris releases in collaboration with photographer Nina Ruud and stylist Per Olav Sølvberg these new beautiful photos. Funky Doris has allready an uncomplicated, warm and humorous style and the photographer and the stylist were given free rein in the process. I think the result is magical!

 

FUNKY DORIS - MAGICAL RETRO CHARM via Purodeco

 

Funky Doris është një markë të re norvegjez, themeluar nga Tove Trydal dhe Grethe Birch. Koleksionet e tyre janë të frymëzuar nga dizajn skandinave nga 50 - 60 dhe 70-të. Funky filozofi Doris është e thjeshtë; they want us to surround ourselves with charming everyday products in long lasting qualities. Ata gjithashtu duan të jenë të sigurt se ata janë duke marrë në konsideratë të duhur të kushteve të mjedisit dhe të punës ku koleksionet e tyre janë bërë dhe kanë vizituar fabrikat në Indi. Funky Doris ofron një gamë të përzierje e mrekullueshme e nostalgji, bukuri retro dhe humor. Lexo më shumë

David Carlson for Mr Perswall via Purodeco

David Carlson për z Perswall

Mr Perswall ka, që nga themelimi i saj në 2006, kreativiteti inkurajuar dhe playfulness duke ofruar dizajne të reja muri. Si një mënyrë për të vazhduar këtë përpjekje Z. Perswall vendosi të kërkojë disa nga mendjet më interesante krijuese e sotme për të hartuar një sfond të tyre. I adhuroj këtë koleksion bukuroshe nga David Carlson, there is nothing more beautiful than botanicals and blooming roses!

 

David Carlson for Mr Perswall via Purodeco

 

Mr Perswall asked – what’s your story? And the designers replied, using wallpaper as their canvas. One of them was David Carlson, appointed as chief of design at WallVision (owner of Mr Perswall and several other brands) two years ago. With this beautiful blooming collection that literally grew from his rose garden in Falsterbo, he gives us the opportunity to surround ourselves with something deeply personal of his. Lexo më shumë

Magna ceramic knife magnets 6

Magna magnet thikë qeramike

Magna magnet thikë qeramike janë një nga dizajne të reja Kahler për kuzhinën tuaj këtë vjeshtë. Magna magnet qeramike do të shtojë bukuri në kuzhinat më të mëdha me linja të pastra, ose theksuar kreativitetin dhe stil personal e vogël, kuzhina cozier. Me përzierjen hije delikate pastel ju mund të krijoni një look elegant dhe delikate në kuzhinën tuaj. Magnet thikë shërben si një qëllim dekorativ me veten e tyre.

 

Magna ceramic knife magnets via Purodeco

 

Me mbajtësit e saj elegante dhe funksionale thikë magnetike, I madh, Kahler ka nisur edhe një tjetër atraktiv kuzhine shërbimeve pika, dhe në këtë mënyrë duke vazhduar traditën e saj më shumë se 100-vjeçare të të menduarit inovativ në dizajn funksionale qeramike.

 

Kähler Magna ceramic knife magnets via Purodeco

Kähler Magna ceramic knife magnets via Purodeco

Designers prapa Magna magnet qeramike, Mette Bache dhe Barbara Bendix Becker, të shpjeguar filozofinë e projektimit: "Të dy materiale bazë, çeliku dhe balta, vijnë së bashku në Magna. Delikate, butëhije e magnet ndeshjen e vështirë, çeliku me shkëlqim nga thika, dhe këto elemente butë dhe e vështirëprodhuar një kombinim të bukur të materialeve."

 

Kähler Magna ceramic knife magnets via Purodeco

 

Të gjitha imazhet Kahler Projektimi

HM Home autumn 2014 collection

H&M Home autumn 2014 koleksion

Here’s a sneak peek of H&M Home autumn 2014 koleksion. There will be a lot of marble, dip-dye, brass and copper. Check out these beautiful shots from the collection below, this is some of the goodies you can expect from H&M Home for autumn 2014.

 

H&M Home autumn collection via Purodeco Lexo më shumë