Новата колекција на сестрите Гранки

New-Collection-from-Søstrene-Grene12

Од фабриката за луксузен дом - нова колекција од Søstrene Grene се состои од суровини индустриски стил со мека правливи бои и чиста бела. Нов нордиските верзија на индустриски изглед – инспириран од суровини и селски фабрика стил. Јас целосно го сакам овој изглед и прекрасен стил во овие фотографии и мораше […]

Нов Линдзи Ланг колекција за Џон Луис

New Lindsey Lang Collection for John Lewis

Наградуван дизајнер, Линдзи Ланг има здружи силите со Џон Луис да лансира нова спектар на свежа, стилски бања лен за пролет / лето 2015 собирање на. & Nbsp; & Nbsp; Новиот Линдзи Ланг колекција за Џон Луис има избор на два различни модели од колекцијата Линдзи потпис на ѕидот и тротоарите плочки. Тие го променија од цемент, мермер и […]

Површинска Види лансирање Елементи

Surface View launch Elements - a brand new edition of Edits

Овој месец Површинска Види лансирање Елементи – сосема нова верзија на уредувања, неодамна воведе серија, која има ексклузивно дома декор производи, вклучувајќи перници, lampshades, постери и ограничен избор на врамени мат уметност отпечатоци. & Nbsp; & Nbsp; Површинска Види се здружија со Texprint и домашни текстил и облека дизајнер Сара Кембел за […]

Rachel Powell at Home London

Rachel-Powell-at-Home-London

Рејчел Пауел е Велика Британија врз основа текстил дизајнер чиј спектар на позадини, ткаенина и homewares со изразени игрива отпечатоци. Популарни дизајни од опсег вклучуваат кул ретро атмосфера на Вудсток и Scandi чувство на Нели. Нови за 2015 и лансирање дома ќе биде Нели позадина, Вудсток коска Кина чаши и Јоко плочи.   […]

Ера салон колекција

Era Lounge Collection via Purodeco 2

Ера салон колекција од Normann Копенхаген е класичен, покани, носталгични и криви. Тоа е еден начин на опишување на нов опсег на дневна столици дизајниран од страна на данскиот дизајнер, Симон Legald. Ера салон колекција е многу други работи исто така. Дизајнот е строен, линии се остри, и се чувствуваат е современа. Тоа беше се комбинираат […]

Kahler Omaggio годишнината Васе

Kähler Omaggio anniversary vase 5

Kahler Omaggio годишнината вазна е во чест на уникатна историја Kahler и прослава на добро сочувани занает, модерно и современо пренесе од страна на дизајнерот дуо Ditte Reckweg и Јелена Schou Nordentoft. Денес, 175 години по првата Kahler вазна беше украсениот во малата работилница во Næstved, Kahler останува верен на историјата и […]

Нова сезона бои од Џенифер Њуман Студио

Jennifer Newman Studio

Џенифер Њуман Студио не е непознат за боја. Ја изградил бренд на светла, современи мебел отворено, оваа нова сезона нема да ги разочараме. Во најновата колекција, Џенифер Њуман Студио исто така додаде нови затворен производи, вклучувајќи канцеларијата јазот во црвено и ногари Табела во топла розова. Уживајте во оваа поздравниот на боја од Џенифер […]

Луис Поулсен Х 3 Во текот на бакарни ½ -3

Louis Poulsen PH 3 ½-3 Copper Pendant 4

Луис Поулсен Х 3 ½ -3 Бакар висулка од 1929 е ослободен по повод 120-годишнината Пол Henningsen е. Посебните, ограничено издание на овој познат светлина ќе биде достапен за нарачка во периодот 1 Марш низ 30 Мај 2014. А брилијантен можност да се даде уникатна и прекрасна светилка, не секој има! […]

Нови авантури со Moominmamma и Moominpappa

New adventures with Moomin Mama and Moomin Papa

Секој сака на Moomins и оваа пролет, две од најпосакуваните ликови на семејството Moomin, Moominmamma и Moominpappa ќе ја обнови нивниот дизајн на чаши, житни сад и чинија. Прекрасната илустрации изнесам добар во личности од двата најблиски од Moomin долина. Тоа се две од новите […]

Иконски Вегнер столици функција нови дрва комбинација

Iconic Wegner chairs feature new wood combination

Иконски Вегнер столици функција нови дрва комбинација! Длабоко разбирање Вегнер на својствата на дрво се изразени во нови дабови-и-орев верзии на три иконите Вегнер столици. Тука, комеморативна издание на прославената коската јадец Чаир. Јас само сакам домот контрасти во оваа нова две-тон коската јадец Чаир, кои никогаш порано бил произведен во мешани […]

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...