Hoptimist paraqet Atomike & Kinetike nga Conny Brozek

Hoptimist-presents-Atomic-&-Kinetic-by-Conny-Brozek

Në 2015 Hoptimist paraqet Atomike & Kinetike nga Conny Brozek. The Conny Brozek Collection are a relaunch of yet another Danish design product from the 60’s and 70’s like the Hoptimists. The Conny Brozek Collection consists of preliminary two styles – Atomic and Kinetic. They consist of small chrome balls at swaying springs that are attached […]

Hoptimist – ju bën të buzëqeshni

Hoptimist-makes-you-smile-Bimble-pink-grey-Purodeco

Këto Hoptimists bukur dhe shumë optimiste djemtë dhe vajzat janë quajtur. Ata ishin projektuar nga projektuesi Daneze mobilje Hans Gustav Ehrenreich. Hoptimist simbolizon gëzimin e jetës dhe misioni i tyre i thjeshtë është vetëm për të bërë ju buzëqeshje. Dhe ata me siguri të kenë sukses me vetëm se! & Nbsp; & Nbsp; I gëzuar, Hoptimists ëmbël ishin projektuar fillimisht nga danisht […]

Shtyllë ankorimi llambë nga Shane SCHNECK për Menu

Bollard Lamp by Shane Schneck for Menu  via Purodeco

Në këto ditë markë Menu danez nis inovative shtyllë ankorimi llambë nga projektuesi amerikan, Shane SCHNECK. Ngjyrat dhe forma e shtyllë ankorimi llambë janë të buta dhe minimale. Një llambë e ftohtë me rregullim të ndryshme dhe një litar duke e lejuar ju që të përqëndrohet ndriçim tuaj ku nevojitet. & Nbsp; & Nbsp; Shane SCHNECK është duke punuar nga studio e tij - […]

BROSTE Kopenhagen koleksion pranverë-verë

Broste Copenhagen spring-summer collection 2015

BROSTE Kopenhagen koleksion pranverë-verë 2015 embraces candles, interior and home accessories – focusing on great Danish design that is affordable, stylish and considered. Pastel hues are a strong element running through the collection. Together with a palette of soft greys, these muted tones work in harmony with key seasonal shades such as frosty green, dusk […]

Lajm Arabisht Koko 2015

Arabia KoKo saffron meadow via Purodeco_

Seri Arabia Koko ka ditëlindjen e saj të 10 këtë vit dhe vjen në dy ngjyra të reja të ndritshme dhe të gjalla, shafran dhe livadh. Varg i adaptueshëm Koko merr emrin e vet dhe zemrën e vet nga dy mjeshtrave të projektimit zgjuar, Kristina Riska dhe Kati TUOMINEN-Niittylä. Dashuri këto foto springlike bukur vetëquajtur! & Nbsp; Arabia Koko takëm ofron […]

Arabia Krishtlindje 2014

Arabia Christmas Kimara KoKo 2

Arabia Krishtlindje 2014 – Kimara sjell në shtëpi Krishtlindjeve dhe Koko është qershia mbi tortë - është koha për Krishtlindje. Risi sezonale Arabia Kimara është një seri të freskëta dhe tradicionale. Së bashku me qershi tone të kuqe Koko-së ata e bëjnë një humor të përsosur festive e Krishtlindjeve!

IITTALA feston TAPIO Wirkkala 100 vjet

Iittala celebrates Tapio Wirkkala 100 years anniversary bottle

IITTALA feston TAPIO Wirkkala 100 vjet vjetorin në 2015 duke sjellë shumë prej punës së dizajnuesit produktiv përsëri në prodhimin e. Ne do të shohim disa pjesë të reja të Ultima Thule, Anijet Ovalis, Tapio dhe Gaissa si edhe vjetori i gjallë 2015 shishe me copa të numëruara.   2015 Shënon 100 vjet që nga lindja e Tapio Wirkkala. […]

SERIES 7 CHAIR – 60 YEARS IN PERFECT SHAPE

SERIES 7 CHAIR - 60 YEARS IN PERFECT SHAPE via Purodeco

Look who is turning 60 next year! The stackable Series 7™ chair earned Arne Jacobsen and Republic of Fritz Hansen a prominent place in design history. Në 2015 the Series 7 chair celebrates its 60 years anniversary. Fritz Hansen will mark the occasion by making two special editions of the chair only available in 2015. […]

Amp seri llambë NORMANN Kopenhagë

Amp lamp series Normann Copenhagen via Purodeco

Danez projektuesi Simon Legald ka projektuar një gamë të sofistikuar të llambat të quajtur Amp për NORMANN Kopenhagë. Seri Amp llambë përbëhet nga një llambë tavolinë dhe dy varëse llambat. Amp karakterizohet nga materialet e saj me cilësi të lartë prej qelqi dhe mermerit që të shtoni një brishtësinë vizuale dhe shurdhim i ndjeshëm. & Nbsp; & Nbsp; NORMANN Kopenhagë paraqet Amp […]

EDICIONI SPECIAL Shpor KRYETARIT

Wishbone Chair via Purodeco

Një botim i veçantë i famë botërore shpor Çairit është duke u lëshuar për të shënuar Hans J. Ditëlindjen 100 WEGNER-së. Karrige portreti tani do të jetë në dispozicion në një version të bëra nga druri ahu mbjellë në 1914 - Vitin e lindjes WEGNER-së. & Nbsp; Hans J. Wegner-së ishte një nga designers më të mëdha të Danimarkës mobilje. Mobilje e tij përfaqëson më të mirë […]

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...