IKEA edicionin e kufizuar

IKEA limited edition 5

I freskët, grafike dhe ngjyra, Bråkig IKEA edicionin e kufizuar është rezultat i një bashkëpunimi me ArtRebels krijuese të komunitetit. Të gjitha pastels mahnitëse dhe tonet ngjyra të freskëta të trokitje e lehtë në këtë sezon humor të gjallë të përkryer. Në dyqan nga këtë shkurt: mos humbasë atë - herë është e shkuar, ato zhduken! Kur ArtRebels u afrua nga IKEA […]

Viti i Ri ngjyra të reja dhe detox Digital

New Year new colors and Digital detox 1

Unë isha i tronditur kur Fargerike shpallur Bluegreen si ngjyra e Vitit 2014 në nëntor. Me një fillim të ri, një vit i ri dhe pranverë vjen deri, Unë jam duke kërkuar para për të provuar disa nga hije të bukur bluegreen. Këtë herë unë do të përpiqet për të shqyrtuar disa hije mes iceblue dhe mintgreen. Unë megjithatë e parë […]

Pics dhjetor Instagram

Instagram pics December 1

Kjo është disa nga pics Forum Dhjetor Instagram. Pics mia të preferuara Instagram muajin e kaluar përbëhet nga shumë frymëzimit të bukur e Krishtlindjeve, të gjithë skandinave dekor i thjeshtë dhe ngjyra e Krishtlindjeve. Kjo është kaluar Photo Christmas së tim këtë vit dhe unë uroj të gjithë lexuesit Purodeco Gëzuar Vitin e Ri! Për më shumë Krishtlindje të kuqe dhe të bardhë […]

Jeshile Krishtlindjeve në shtëpi

Christmas Green 5

Në disa mënyra ngjyra është për mua më e rëndësishme se elementet aktuale të projektimit. Unë gjithmonë ndjekë intuitën time dhe zgjidhni ngjyra e cila ndihet mirë në mjedisin tim. Që unë si ngjyrat më shpesh të kaluar, por zgjedhin disa ngjyra më shpesh se të tjerët. Kjo nuk mund të vijë si një e papritur, por unë personalisht preferoj […]

Shtëpi IITTALA Krishtlindjeve

Iittala Christmas by Purodeco 4

Ju nuk keni nevojë për të krejtësisht redesign shtëpinë tuaj për të krijuar një atmosferë komod Krishtlindjeve. Unë preferoj të përdorin pajisje të bukur e mia të përditshme IITTALA për të krijuar një kontakt personal dhe një shpirt të Krishtlindjeve në çdo cep të shtëpisë sime. Kjo krijon shtëpinë time IITTALA e Krishtlindjeve në një sferë magjike. Një engjëll i vjetër të bardhë […]

Imazhet frymëzim gjelbër Krishtlindjeve

Green Christmas inspiration images 6

Këto imazhe frymëzim gjelbër Christmas shtënë nga Petra Bindel për Elle Decor janë të përsosur. My favorite numër një ngjyrë të gjelbër së bashku me metale të buta natyrore dhe shkëlqim të më ngacmuar në mënyrë për Krishtlindje e ardhshme.  

Ngjyra Pantone i Vitit 2014 Orchid rrezatues

Pantone color of the year 2014 Radiant Orchid 8

Ngjyra Pantone i Vitit 2014 është PANTONE 18-3224 Orchid rrezatues. Një harmoni shumë i këndshëm i fuchsia, undertones vjollcë dhe rozë, Orchid rrezatues frymëzon besim dhe buron gëzim të madh, dashuri dhe shëndeti. Kjo është një vjollcë joshës, ai që ju tërheq në me bukuri e saj beguiling! Pantone ngjyra e vitit 2014 është rrezatues […]

Preferuarat Bluegreen nga katalogu Designforevigs Krishtlindjeve

Bluegreen favorites from Designforevigs Christmas catalog 1

Javën e kaluar Bluegreen është shpallur si ngjyra e vitit 2014 në Norvegji dhe ka shumë të bukur dekor në shtëpi në këto hije të mrekullueshme me ngjyra. Këtu janë disa nga të preferuarat e Bluegreen mi nga katalogu Designforevigs Krishtlindjeve.   1. Jastëk Brick nga NORMANN Kopenhagë 2. Forest nga MAGNOR 3. Kivi kushtimor nga […]

Fargerike Ngjyra e vitit 2014

Fargerike color of the year 2014 8

Ngjyra Fargerike i vitit 2014 në Norvegji është Bluegreen. Doni një vjedhës përgjim në tabelë të re me ngjyra dhe ngjyra të ri të vitit 2014? Gjej frymëzim nga disa nga prirjet më të rëndësishme e jetesës në Norvegji e vitit të ardhshëm dhe zhyt veten në dhjetë hije të bukura të bluegreen.   […]

Frymëzim Grey – hije e gri

Shades of grey3

Unë dua gri, dhe për përzierje të gjitha nuancat nga e bardhë në të zezë. Unë kurrë nuk lodhem nga këto imazhe e hije gri vetëquajtur nga Suedeze Hellberg talentuar stilist Tina. Përdorimi i saj i hapësirës, cilësi dhe ngjyra gri është defekt mendje. Gri shoots frymëzim theme ishte editorial për ELLE Brendshme në bashkëpunim me fotografin […]

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...