Греј инспирација – нијанси на сива боја

Shades of grey3

Го сакам сива, и да се измеша сите нијанси од бела до црна. Јас никогаш не се уморни од овие сиви нијанси стилизирана од страна на талентирани шведски стилист Тина Hellberg. Нејзината употреба на просторот, текстура и сива боја е феноменално. Сивата инспирација тема пука беше уредничкиот за Elle внатрешни работи во соработка со фотографот […]

Инспириран од есента

Inspired by autumn

Сите сезони имаат шарм, но на есен со сите неверојатен приказ на бои е мојата омилена! Јас многу го сакам лисја се менува бои, на топло сонце на ладилникот дена, јасни временски услови, тикви, диви печурки и сите убави природни бои инспирирани од есента, како изгорена портокалови, црвена, mossy зелена, растенија и дрва, сиво и кафена. Есен е, исто така, […]

Магнус Pettersen е номиниран за Ел Декорација најдобар британски Дизајн награди 2013

Magnus Pettersen is nominated for Elle Decoration best British Design Awards Leimu Iittala

Магнус Pettersen е номиниран за Ел Декорација најдобар британски Дизајн награди 2013. Неговата колекција вклучува индустриски стил Локер мебел серија, кој ги комбинира поцрнети пепел и алуминиум со сложени перфориран детали, и Beacon маса светлина, инспириран од светилници. Јас особено како Контра столче бар во цврста пепел или орев текстура и, исто така, на зашеметување […]

Булдог евиденција од страна Emmeselle

Bulldog Poster by Emmeselle_purodeco

Овој англиски булдог од Emmeselle се пресели во мојот дом пред малку и веќе се најде свое место во мојата дневна соба! Булдог постер од Emmeselle се направени од страна на талентирани илустратор и графички дизајнер Мона Stenseth Ларсен, кој создава уникатен рачно изработени дизајн и графика. Таа има напор поставен цртеж стил […]

Херман Милер создава сонот Имс Вуд Чаир

Purodeco_the Eames Molded Wood Chair 6

Херман Милер воведува Имс Формовани Вуд Чаир. Тоа е неверојатно колку само промена на материјал дал овој класичен стол единствен и свеж изглед. Во чест на органски форми, елегантни линии, и чесни материјали на класичниот делото на Чарлс и Реј Имс, ова седење салда двете добар изглед и траен удобност. Не знам […]

1 Објектот во 1 Минута од Пјер Лота

1 Object in 1 Minute by Pierre Lota 5

Француски дизајнер Пјер Лота го започна проект што тој го нарекува 1 Објектот во 1 Минута од Пјер Лота. Тој создава видео од него монтажа еден од своите страшни дизајни парчиња од импровизирани материјали и прави се појавуваат толку едноставно. Секое видео е под 1 минута. Пјер Лота е навистина неверојатно и најдобрите […]

Агнес вазни од Normann Копенхаген

Agnes Vases from Normann Copenhagen3

Агнес Фрајс е дизајниран на Васе Агнес колекција за Normann Копенхаген. Ова е едноставен и спротивставени спектар на вазни, кои се украсени со интензивна црна потези. Јас многу го сакам контраст помеѓу парична казна бел порцелан и црна потези што ги дава остри и графички чувство. Верувам дека еден […]

Рециклирани Божиќ трендови на 2012

Recycled Christmas trends of 2012 2

Рециклирани и upcycled е една од Божиќ трендови 2012. На убаво нешто за овој тренд е во тоа што можете да tweak декор да се погледне рустикален, модерна, минималистички и традиционални или кој било стил преферираш. Некои од моите омилени рециклирани и upcycled DIY идеи се да се користи гроздобер книги или забелешка листови да се направи […]

Сиеста Зелена светилки

Siesta Green Lamp1

Сиеста Зелена светилки креирано од Zuzanna Malinowska и Marcin Wronski од Сиеста Студио комбинира растенијата тенџере и маса светилка за да се направи забава комбинација која го става во центарот на вниманието на раст на растенијата. А опасно loveable, едноставна, а сепак умен концепт кој ни прават дојдат поблиску до природата. Сиеста Зелена светилки е […]

Промена монета депозит ламба

change - coin deposit lamp

Промена монета депозит светилка со фински дизајнер Тимо Niskanen изгледа едноставно, елегантна и убава - но тоа светилка е многу повеќе отколку само добар изглед. Промена е создаден со мисла на минимизирање на употребата и моќ и со тоа помагајќи мајката природа. На Change монета депозит светилка е концепт кој се однесува на нашата човечка […]

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...