Frymëzim Grey – hije e gri

Shades of grey3

Unë dua gri, dhe për përzierje të gjitha nuancat nga e bardhë në të zezë. Unë kurrë nuk lodhem nga këto imazhe e hije gri vetëquajtur nga Suedeze Hellberg talentuar stilist Tina. Përdorimi i saj i hapësirës, cilësi dhe ngjyra gri është defekt mendje. Gri shoots frymëzim theme ishte editorial për ELLE Brendshme në bashkëpunim me fotografin […]

Frymëzuar nga vjeshta

Inspired by autumn

Të gjitha stinët kanë hijeshi e tyre, por me të gjithë vjeshtës shfaqje mahnitëse të ngjyrave is my favorite! Unë dua të lë ndryshuar ngjyra, dielli të ngrohtë në ditë të ftohta, Moti i freskët, pumpkins, kërpudha të egra dhe të gjitha ngjyrat e bukura natyrore frymëzuar nga vjeshta, si portokalli e djegur, i kuq, myshk zarzavate, yellows, grays dhe kafe. Vjeshtë është gjithashtu një […]

Magnus Pettersen është nominuar për dekorimin Elle mira Design Awards britanike 2013

Magnus Pettersen is nominated for Elle Decoration best British Design Awards Leimu Iittala

Magnus Pettersen është nominuar për dekorimin Elle mira Design Awards britanike 2013. Mbledhjen e tij përfshin industrial-style mobilje seri Locker, i cili kombinon hirit nxirë dhe alumini me detaje ndërlikuar shpuar, dhe tabela Beacon drita, frymëzuar nga lighthouses. Unë veçanërisht pëlqen bar stol Contra në hirit të forta apo arrë textured dhe gjithashtu mahnitëse […]

Bulldog dhënat nga Emmeselle

Bulldog Poster by Emmeselle_purodeco

Kjo Bulldog anglisht nga Emmeselle u zhvendos në shtëpinë time pak kohë më parë dhe tashmë ka gjetur vendin e vet në dhomën time të jetesës! Bulldog poster nga Emmeselle janë bërë nga Illustrator talentuar dhe dizajner grafik Mona Stenseth Larsen, i cili krijon dizajn unik handcrafted dhe grafika. Ajo ka një stil të effortlessly simpatik vizatim […]

Herman Miller krijon ëndrra Eames Wood Kryetari

Purodeco_the Eames Molded Wood Chair 6

Herman Miller prezanton Eames Kryetari formohem Wood. Është e mahnitshme se si vetëm një ndryshim i materialit dha këtë karrige klasik një vështrim të veçantë dhe të freskët. Nderimi forma organike, Linjat e hijshme, dhe materialet i ndershëm i punës klasik të Charles dhe Ray Eames, kjo tapiceri balancon të dyja duket e mirë dhe rehati të qëndrueshme. Unë nuk e di […]

1 Objekti në 1 Minute nga Pierre Lota

1 Object in 1 Minute by Pierre Lota 5

Frëngjisht Designer Pierre Lota ka nisur një projekt që ai e quan 1 Objekti në 1 Minute nga Pierre Lota. Ai krijon një video të grumbulluar atë njërin prej tij copa e vet harton tmerrshme prej materialeve të improvizuara dhe e bën atë të duket kaq e thjeshtë. Çdo video është nën 1 minutë. Pierre Lota është me të vërtetë e mahnitshme dhe më të mirë […]

Vazo Agnes nga NORMANN Kopenhagë

Agnes Vases from Normann Copenhagen3

Agnes Fries ka projektuar këtë Koleksion me të tjerët Vazo për Agnes NORMANN Kopenhagë. Ky është një varg i thjeshtë dhe kontradiktore e vazo që kanë qenë të dekoruar me intensive strokes furçë zi. I love kontrastin midis gjobë prej porcelani të bardhë dhe strokes furçë zezë që i jep atyre një të ndjehen të papërpunuara dhe grafike. Unë besoj se një […]

Tendencat e Krishtlindjeve riciklohen 2012

Recycled Christmas trends of 2012 2

Riciklohen dhe upcycled është një nga tendencat e Krishtlindjeve 2012. Gjë e bukur për këtë prirje është se ju mund të shkulje dekor të shikoni fshatar, modern, Stili minimalist dhe tradicionale ose cilado që ju preferoni. Disa nga my favorite riciklohen dhe upcycled ideve DIY janë përdorur libra të vjela ose fletët për të bërë një shënim […]

Gjumë pasdreke Gjelbër llambë

Siesta Green Lamp1

Gjumë pasdreke llambë Green krijuar nga Zuzanna Malinowska dhe Marcin Wronski nga Studio gjumë pasdreke kombinon një tenxhere bimore dhe një llambë tryezë për të bërë një kombinim fun që i vë në qendër të vëmendjes në rritjen e bimëve. Një rrezikshmërisht loveable, koncept i thjeshtë dhe ende zgjuar që na bëjnë të ardhur më afër natyrës. Siesta Gjelbër llambë është një […]

Ndryshimi llambë monedhë depozitave

change - coin deposit lamp

Ndryshimi depozitave llambë monedhë finlandeze Niskanen nga projektuesi Timo duket e thjeshtë, elegante dhe e bukur - por kjo llambë është shumë më tepër se vetëm në kërkim të mira. Ndryshimi është krijuar me mendimin e minimizuar përdorimin dhe fuqinë dhe duke ndihmuar Nënë Natyra. Monedhë Ndryshimi depozitave llambë është një koncept që i drejtohet njeriut tonë […]

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...