Lifestyle, i brendshëm, dizajn & Feng Shui

Tag: ujdisje

Mural Wallpaper at Pinterest 100 për 2017

Murals Wallpaper Makes It Into Pinterest’s 100 për 2017. When it comes to interiors, Pinterest is a wealth of inspiration and their insights team have dug through a whole lot of data from the past year to identify the top emerging trends on Pinterest. Murals Wallpaper cut through the noise of 8 billion home decor pins, and came through to lead one of the biggest interior trends of 2017: Marble Wallpaper.

Lexo më shumë

Succulent interior trend

The Succulent interior trend are all the rage right now. Every home needs a little green in it, so I’m happy that succulents are the big trend in container gardening and house plants. Ideal for one’s amongst us who do not have “green fingers” as they are hard to kill. These prickly beauties are very forgiving and can go a long way without water or other love.

Lexo më shumë

Elegant Christmas Candle

Vërtetë për traditën, Normann Kopenhagë nis vet Krishtlindjeve Qiri e tij me një të zezë dhe të bardhë me stil grafik. Këtë vit, Anne Lehmann e ka marrë frymëzimin e saj nga Couture Haute elegante të Parisit. Ekskluzive, vështrim i pastër është shndërruar në një grafik të thjeshtë të vija horizontale. Një mënyrë elegante e numërimit deri në Krishtlindje!

 

Christmas Candle Normann Copenhagen via Purodeco

 

The countdown to Christmas day is represented by each stripe on the candle. Make the wait a decorative one by composing a still life consisting of your favourite vases and knick-knacks together with the elegant Christmas Candle. Use a Heima Block Candle Holder to accentuate a fashionable universe of black and white. The burning time of the Christmas Candle është 88 hours. Lexo më shumë

Blog Faqja kryesore Tour – Dream Faqja kryesore

Blog Faqja kryesore Tour – Dream Faqja kryesore. Ky apartament është një shembull i mirë që tregon se si rrufeja mund të bëjë një komod e brendshme dhe duke mirëpritur. Dhe qirinj janë padyshim një domosdoshmëri për mbrëmje të errët dhe të gjata të dimrit!

 

Blog Home Tour - Dream Home

 

Muri bardhë që reflekton dritën në dhomë e bën të duken të ndritshme dhe më pëlqen atë shumë! Muret e bardhë në çdo dhomë e saj një mënyrë e zgjuar për të mbajtur atë të thjeshtë. Gjithashtu duke e mbajtur e brendshme kryesore mjaft minimale dhe të përjetshëm, por duke lejuar për të ndryshuar artikuj në ekran, ju mund të vërtetë të jepni një dhomë një atmosferë krejtësisht të ndryshme. Kjo është në fakt diçka që unë shpesh në shtëpinë time, si dhe. Më pëlqen të ndryshojë të brendshme shumë, dhe provoni gjëra të reja, por definitivisht nuk duan të shkojnë dhe për të blerë mobilje të reja çdo herë përsëri. Vetëm duke zëvendësuar disa detaje. Lexo më shumë

H&M Faqja e re e mbledhjes Summer Pranvera

Check out këto të shtëna të bukura nga H&M Faqja e re e mbledhjes Summer Pranvera 2014. Së bashku me disa nice-looking marrëveshjeve për çdo dhomë, koleksionet përfshijnë perde të bukur, postova, batanije komod, jastekë dhe shumë pajisje bukur.

 

HM Home 2014 10

 

Ka katër koleksione të reja në H&Website M Faqja kryesore, por Paraqitja Elegance është ai që më pëlqen më. Get frymëzuar nga ky koleksion elegant SS 2014 nga H&M Faqja kryesore dhe për të gjetur tuaj të preferuar.

Lexo më shumë

Jeshile Krishtlindjeve në shtëpi

Në disa mënyra ngjyra është për mua më e rëndësishme se elementet aktuale të projektimit. Unë gjithmonë ndjekë intuitën time dhe zgjidhni ngjyra e cila ndihet mirë në mjedisin tim. Që unë si ngjyrat më shpesh të kaluar, por zgjedhin disa ngjyra më shpesh se të tjerët. Kjo nuk mund të vijë si një e papritur, but I personally prefer green style Christmas decorations. Therefore there will be a green Christmas home for me this year!

 

Green Christmas home

 

In order to choose a proper color scheme for your Christmas decorations, think about what colors you already have. A good rule of thumb is to always choose colors that match or contrast nicely with your decor. Your color scheme can be made up of Christmas lights, ornaments, garlands, wreaths, ribbons, sequins and stockings, which are available in a variety of colors. Ju nuk keni nevojë për të krejtësisht redesign shtëpinë tuaj për të krijuar një atmosferë komod Krishtlindjeve. I prefer to use my everyday accessories, add some fresh flowers and just a few Christmas decorations to create a personal touch and a spirit of Christmas in my home. Lexo më shumë

Shtëpi IITTALA Krishtlindjeve

Ju nuk keni nevojë për të krejtësisht redesign shtëpinë tuaj për të krijuar një atmosferë komod Krishtlindjeve. Unë preferoj të përdorin pajisje të bukur e mia të përditshme IITTALA për të krijuar një kontakt personal dhe një shpirt të Krishtlindjeve në çdo cep të shtëpisë sime. Kjo krijon shtëpinë time IITTALA e Krishtlindjeve në një sferë magjike.

 

Iittala Christmas by Purodeco 3

 

Një engjëll i vjetër i bardhë nga fëmijëria ime është e gjitha që duhet për të krijuar frymën e Krishtlindjeve së bashku me këto konjak-me ngjyrë të bukur objekte IITTALA; Maribowl, Jewels Dew dhe Fanar candleholders. Lexo më shumë

Shpirt IITTALA Krishtlindjeve 2013

Shpirt IITTALA Krishtlindjeve 2013 vjen nga gjëra të vogla: një të ngrohtë, ndjenjë të relaksuar në shtëpi dhe të çmuar momentet e shpenzuar rreth tryezës me të dashurit tuaj. Përdorimi inovativ dhe me stil dizajn IITTALA-së ju mund të krijojë frymën e Krishtlindjeve në çdo cep të shtëpisë tuaj. Varg i thjeshtë dhe ngjyra e Krishtlindjeve përshtatet çdo shtëpi, kështu që çfarë doni për Krishtlindje?

 

Iittala Christmas spirit 2013 Purodeco 5

 

Shpirt IITTALA Krishtlindjeve 2013 është e gjitha për ngadalësuar dhe gjetjen ngjyrat dhe aromat që sjellin traditës dhe kujtime të fëmijërisë mbrapa. Gjëja më e mirë për hartimin IITTALA-së; nuk ka nevojë të redesign shtëpinë tuaj për të krijuar disponimin e duhur e Krishtlindjeve - të krijuar një kontakt personal me gjëra të vogla. Lexo më shumë

Reiko Kaneko Christmas Baubles

Baubles Reiko Kanekos quirky e Krishtlindjeve janë të garantuara për të bërë ju buzëqeshje. Reiko është një projektuesi britanik-japonez i cili është me humor, por kockave elegante gjobë baubles porcelani funksion krijesa që ia ngul sytë mbrapa në ju. A nuk do të duket e madhe që të ketë një pemë e mbuluar në këto? Por imagjinoni se si të hutuar kafshët tuaja do të jenë të.

 

Reiko Kanekos Christmas Baubles

 

With the festive season fast approaching don’t forget about Reiko Kaneko’s beautiful handmade ceramic Christmas decorations. The personalised Christmas baubles service is now available. Have your favourite photo or a personal message fired onto a china bauble. The coloured baubles, also known as ‘Christmas Bubbles’ are brand new for 2013! Lexo më shumë

Candle NORMANN Kopenhagës Krishtlindjeve Kalendari

Qiri NORMANN Kopenhagës Krishtlindjeve kalendarik këtë vit ka një model grafik flok dëbore. Qiri është e bardhë me një model grafik të zi të vogël, snowflakes të rrumbullakta dhe numrat delicately bien poshtë anën e saj.

Normann Copenhagens Christmas calendar Candle

Normann Copenhagen’s Christmas calendar candle is inspired by a traditional Danish Christmas. Light up the Normann Copenhagen Christmas candle every day and count down the days from the 1st of December until Christmas Eve. You can create a minimalistic look by using a Heima Block candle holder in cast iron for your Christmas Candle. The candle is also a great idea for a hostess gift.

 

 

The Christmas calendar candle image: NORMANN Kopenhagë