Насловна турнеја | Wabi Sabi престој

Home tour Wabi Sabi Residence via Purodeco

На Wabi Sabi престој – неверојатно еклектичен мансарда стан фотографиран од страна на Дариј Kuzmickas на КУДА фотографија.  

Со вкус на африканските внатрешни

A taste of African interior2

Наидов на овие егзотични стилизирана слики со јасни влијанија од африканските внатрешноста на внатрешни Magasinet. Сите природни и рустикални материјали, убава текстури, форми и дезени во земјата тонови; Не само сакам овој стил со нејзиниот вкусно и топло ритам? Африкански декор е инспириран од природата, диви животни, шарени ткаенини, маски […]

Насловна турнеја – Модерен номад дома

Home tour Modern nomad house4

Дома турнеја оди во оваа прекрасна уникатна модерна номад дома. На неверојатни етнички шик дански куќа експонати шарени и уникатен микс на глобалната наоди. Таа има прекрасни детали, шарени додатоци и текстилни и убеден сум дека ќе уживате. Еве некои убави детали снимки.  

Гео Черга со Ella Doran

Geo Rug by Ella Doran

Ella Doran ја презентира својата нова колекција на карактеристични подароци и дома кабинетите во домот Шоу, Earls Court, Лондон, 13-15 Јануари 2013. Ella Doran го користи своето чувство на современост и боја да се создаде овој иновативен и современ Гео килим колекција. Во нова соработка со британскиот килим мало WovenGround (www.wovenground.com), Ella Doran движи […]

Насловна турнеја – Вила Madalena

Home tour Villa Madalena8

Вила Madalena во Сао Паоло во Бразил – Најважниот извор на инспирација за оваа прекрасна вила е бразилски народната уметност. Сите креации во куќата беа замислени како начин за подобрување на самодовербата на Бразилците да се потенцира нивната историја. Личните сеќавања и културни корени имаат посебно место. Резултатот е […]

Различни вкусови на Божиќ во Indiska

Different flavors of Christmas at Indiska3

Indiska имаат оваа година три различни вкусови на Божиќ теми во нивната колекција за да одговараат на различни декор стилови. Тие ги собере сите стилови под знамето различни вкусови на Божиќ; Мулти, Бела и црвена. Ако сеуште не се започнати да декорирате вашиот дома за Божик, најде инспирација во различни Божиќ вкусови […]

Дома турнеја - Вила во живо

Home tour VillaLive6

Дома турнеја оваа недела оди во Вила во живо во јужна Шпанија. А вила со еден груб и лични декор и специјален селски шарм на санираните мебел меша со некои минималистички модерен парчиња. Понекогаш во судир со луксузни предмети кои се распадне преглед на едноставност и зајакнува тоа. Вила во живо е […]

Bunad Ќебиња од Андреас Engesvik

Bunad Blankets by Andreas Engesvik

Bunad Ќебиња е серија на ќебиња лансиран во текот на Дизајн Лондон фестивал, Септември 2012. Инспириран од традиционалните Норвешка народна носија, Norwegian дизајнер Андреас Engesvik создаде серија на чиста волна ќебиња кои се одликува со шарени Шеврон ленти. Bunad ќебе воведува оваа богата традиција во нашиот секојдневен средини и interiors.The совршен Божик подарок за некој […]

Насловна турнеја – Вила Луз

Home tour - Villa Luz2

Дома турнеја на зашеметување Вила Луз, неверојатна вила во Ибица со топла, рустикален, едноставен и опуштено чувствувам. Сакам убава отворено објекти и убава на оваа импресивна вила нуди современи лесни и воздушести стил.  

Bloomingville Есен Зима колекција 2012

Bloomingville Fall Winter Collection 3

Данскиот бренд Bloomingville нуди колекција на мебел и декоративни додатоци за вашиот дом во духот на нордиските природата. Во нивниот нов каталог Есен Зима колекција 2012 постојат парчиња креирани од страна на ко-креаторот на брендот, Betina Печати, но, исто така гроздобер парчиња акцент понекогаш Fairtrade. Нивната колекција се најубаво презентирани преку […]

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...