Një shtëpi në ngjyra neutrale

Home tour - A home in neutral colours via Purodeco

Kjo shtëpi në ngjyra neutrale projektuar nga Remy MEIJERS është me të vërtetë si zbutës dhe elegant. Përzierje e ndeshjeve neutrale, rrufe moderne dhe detajet e bukura tavan llaç krijon një hapësirë ​​bashkëkohore që është i përjetshëm dhe i sofistikuar. Dashuria linja të pastra dhe paleta neutrale, një kombinim fitues çdo herë.  

Nappula candleholder – new colour 2014

Red Nappula candleholder designed by Matti Klenell via Purodeco

Nappula candleholder designed by Matti Klenell for Iittala in 2012 will the upcoming fall be available in this bold and versatile red version. This lovely rich toned Nappula candleholder cheers up my space whilst it brings a unique Scandinavian style into my home.     As shown here before, both sizes on Iittala’s single Nappula […]

Jeshile Krishtlindjeve në shtëpi

Christmas Green 5

Në disa mënyra ngjyra është për mua më e rëndësishme se elementet aktuale të projektimit. Unë gjithmonë ndjekë intuitën time dhe zgjidhni ngjyra e cila ndihet mirë në mjedisin tim. Që unë si ngjyrat më shpesh të kaluar, por zgjedhin disa ngjyra më shpesh se të tjerët. Kjo nuk mund të vijë si një e papritur, por unë personalisht preferoj […]

Shtëpi IITTALA Krishtlindjeve

Iittala Christmas by Purodeco 4

Ju nuk keni nevojë për të krejtësisht redesign shtëpinë tuaj për të krijuar një atmosferë komod Krishtlindjeve. Unë preferoj të përdorin pajisje të bukur e mia të përditshme IITTALA për të krijuar një kontakt personal dhe një shpirt të Krishtlindjeve në çdo cep të shtëpisë sime. Kjo krijon shtëpinë time IITTALA e Krishtlindjeve në një sferë magjike. Një engjëll i vjetër të bardhë […]

Ngjyra Pantone i Vitit 2014 Orchid rrezatues

Pantone color of the year 2014 Radiant Orchid 8

Ngjyra Pantone i Vitit 2014 është PANTONE 18-3224 Orchid rrezatues. Një harmoni shumë i këndshëm i fuchsia, undertones vjollcë dhe rozë, Orchid rrezatues frymëzon besim dhe buron gëzim të madh, dashuri dhe shëndeti. Kjo është një vjollcë joshës, ai që ju tërheq në me bukuri e saj beguiling! Pantone ngjyra e vitit 2014 është rrezatues […]

Frymëzim Grey – hije e gri

Shades of grey3

Unë dua gri, dhe për përzierje të gjitha nuancat nga e bardhë në të zezë. Unë kurrë nuk lodhem nga këto imazhe e hije gri vetëquajtur nga Suedeze Hellberg talentuar stilist Tina. Përdorimi i saj i hapësirës, cilësi dhe ngjyra gri është defekt mendje. Gri shoots frymëzim theme ishte editorial për ELLE Brendshme në bashkëpunim me fotografin […]

NORMANN Kopenhagë vjeshtë / dimër Lajme 2013 | blu hije

Normann Copenhagen autumn winter news 2013 blue shades Nabo Tray Nocto LongDrink

Më shumë NORMANN Kopenhagë vjeshtë / dimër Lajme 2013. Këtu janë disa nga produktet e reja që NORMANN Kopenhagë do të jetë fillimi për sezonin AW13. I love këto hije të bukur blu nga blu në gri të fortë mineral - ashtu si në natyrën e sezonit ne po hyjmë së shpejti të qarta, ftohtë dhe të bukur.  

Frymëzuar nga vjeshta

Inspired by autumn

Të gjitha stinët kanë hijeshi e tyre, por me të gjithë vjeshtës shfaqje mahnitëse të ngjyrave is my favorite! Unë dua të lë ndryshuar ngjyra, dielli të ngrohtë në ditë të ftohta, Moti i freskët, pumpkins, kërpudha të egra dhe të gjitha ngjyrat e bukura natyrore frymëzuar nga vjeshta, si portokalli e djegur, i kuq, myshk zarzavate, yellows, grays dhe kafe. Vjeshtë është gjithashtu një […]

NORMANN Kopenhagë Vjeshtë Lajme 2013 | hues kuqe

Normann Copenhagen autumn news 2013 Nabo Tray red hues Tea party

NORMANN Kopenhagë vjeshtë Lajme 2013. Këtu janë disa nga produktet e reja që NORMANN Kopenhagë do të jetë fillimi për sezonin AW13. Kam dëshirë këto ngjyrime të bukur të kuqe vjeshtes, në qoftë se ju pajtoheni dhe donte të ndryshon dekor tuaj në shtëpi me stinët. Vendosen në vjeshtë me dekor dhe pajisje në ngjyrave të kuqe dhe në vjeshtë […]

Gold dhe frymëzim bakrit nga Lady Dizajnit Jotun

Gold and copper inspiration Jotun Lady 2

Unë vetëm duhet të ndajnë këto foto mahnitëse e një prej lajmet më emocionuese këtë vjeshtë-së, ari dhe frymëzim bakrit nga Lady Dizajn JOTUN. LADY Dizajn Jotun ofron një mundësi të artë për të shtuar efekte të brendshme bashkëkohore Shimmer në ar dhe bakër. Kreativiteti juaj do të përcaktojë nëse rezultati përfundon në një të kujdesshëm dhe transparent […]

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...