Mbledhja e re nga Degët Motrat

New-Collection-from-Søstrene-Grene12

Nga fabrika në shtëpi të modës - koleksion i ri nga Søstrene GRENE përbëhet prej stilit të papërpunuara industriale me ngjyra të buta me pluhur të bardhë dhe të pastër. Një version i ri nordik i pamjes industriale – frymëzuar nga stili papërpunuara dhe fshatar fabrikës. Unë plotësisht love this shikoni dhe styling të bukur në këto foto dhe të pasur […]

Sipërfaqja Elementet Shiko nisë

Surface View launch Elements - a brand new edition of Edits

Ky muaj Sipërfaqja Shiko Elements nisë – një botim i ri i redaktimeve, seri futur kohët e fundit që të ketë ekskluzive e produkteve dekor në shtëpi duke përfshirë jastekë, lampshades, Listat mur dhe një përzgjedhje të kufizuar të përshtatur printime artit mat. & Nbsp; & Nbsp; Sipërfaqja Shiko kemi bashkuar me Texprint dhe në shtëpi dhe tekstilit veshje projektuesi Sarah Campbell për […]

Rachel Powell at Home London

Rachel-Powell-at-Home-London

Rachel Powell është një stilist i bazuar në Mbretërinë e Bashkuar tekstil gamë të cilit i wallpapers, pëlhurë dhe homewares shfaqë printime guximshme gjallë. Harton popullore nga varg përfshijnë vibe ftohtë retro e Woodstock dhe të ndjehen SCANDI e Nelly. Re për 2015 dhe nisjen në shtëpi do të jetë muri Nelly, Woodstock kockave kriklla china dhe pllaka Yoko.   […]

FUNKY Doris – Bukuri magjike Retro

FUNKY DORIS - MAGICAL RETRO CHARM via Purodeco

Funky Doris releases in collaboration with photographer Nina Ruud and stylist Per Olav Sølvberg these new beautiful photos. Funky Doris has allready an uncomplicated, warm and humorous style and the photographer and the stylist were given free rein in the process. I think the result is magical!     Funky Doris is a young Norwegian brand, founded […]

David Carlson për z Perswall

David Carlson for Mr Perswall via Purodeco

Mr Perswall ka, që nga themelimi i saj në 2006, kreativiteti inkurajuar dhe playfulness duke ofruar dizajne të reja muri. Si një mënyrë për të vazhduar këtë përpjekje Z. Perswall vendosi të kërkojë disa nga mendjet më interesante krijuese e sotme për të hartuar një sfond të tyre. I adhuroj këtë koleksion bukuroshe nga David Carlson, atje […]

Iittala lighting news autumn 2014

Iittala lighting news Nappula Kuukuna

Iittala lighting news autumn 2014 are a part of Iittala’s exciting movement towards developing a wider collection of meaningful small furniture, lightning and accessories for the home.     Iittala’s striking table lamp Leimu Lamp by Magnus Pettersen that masterfully combines glass and concrete together is now available in an elegant grey. The combination of […]

Bimët e gjelbra dhe stilin e brendshme Botanik

Botanical interior style

Bimët e gjelbra dhe stilin e brendshme Botanik frymëzim - Të sjellë një kontakt të vogël të gjelbër nga dekoroj shtëpi tuaj me bimë jeshile dhe dekorit botanik brendshme. Bimët japë një personalitet në shtëpi, ata të shtoni një kontakt të natyrës në ambiente të mbyllura, ata të ndihmojë të krijojë një atmosferë qetësues. Unë e dua barin e gjelbër dhe stil botanik brendshme dhe […]

H&M Faqja e re e mbledhjes Summer Pranvera

H&M Home new Spring Summer collection

Check out këto të shtëna të bukura nga H&M Faqja e re e mbledhjes Summer Pranvera 2014. Së bashku me disa nice-looking marrëveshjeve për çdo dhomë, koleksionet përfshijnë perde të bukur, postova, batanije komod, jastekë dhe shumë pajisje bukur. Ka katër koleksione të reja në H&Website M Faqja kryesore, por Grafike Elegance është ai që […]

Shtëpi IITTALA Krishtlindjeve

Iittala Christmas by Purodeco 4

Ju nuk keni nevojë për të krejtësisht redesign shtëpinë tuaj për të krijuar një atmosferë komod Krishtlindjeve. Unë preferoj të përdorin pajisje të bukur e mia të përditshme IITTALA për të krijuar një kontakt personal dhe një shpirt të Krishtlindjeve në çdo cep të shtëpisë sime. Kjo krijon shtëpinë time IITTALA e Krishtlindjeve në një sferë magjike. Një engjëll i vjetër të bardhë […]

Imazhet frymëzim gjelbër Krishtlindjeve

Green Christmas inspiration images 6

Këto imazhe frymëzim gjelbër Christmas shtënë nga Petra Bindel për Elle Decor janë të përsosur. My favorite numër një ngjyrë të gjelbër së bashku me metale të buta natyrore dhe shkëlqim të më ngacmuar në mënyrë për Krishtlindje e ardhshme.  

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...