Sbarbino светилка од Vito Неста

Sbarbino lamp by Vito Nesta via Purodeco

Sbarbino светилка од Vito Неста беше презентиран на Salone Дел Мобилни 2014 Носталгичниот Sbarbino светилка црпи инспирација од форма на класичен бричење четка. Таа има слични метални база и медени стакло на местото на коњски влакна. Дизајниран од страна на Вито Неста и внимателно направена во Милано работилница, светилка зрачи […]

Iittala осветлување вести есен 2014

Iittala lighting news Nappula Kuukuna

Iittala осветлување вести есен 2014 се дел од возбудлив движење Iittala кон развивање на поширок колекција на значајни мали мебел, молња и додатоци за вашиот дом. Iittala е впечатлива маса светилка Leimu светилки од Магнус Pettersen кој мајсторски ги комбинира стакло и бетон, заедно е сега на располагање во домот, сива. Комбинација на […]

Копенхаген висулка од простор Копенхаген за &традиција

Copenhagen Pendant by Space Copenhagen for &tradition 5

Копенхаген висулка е вежба во контрасти. Комбинирање на класичен и модерен, поморски и индустриски, тоа е нов другар светилка развиена од страна на простор Копенхаген за &традиција. Следејќи го успехот на нивниот прв соработка, Летај салон Серија, &традиција имам работено со простор во Копенхаген повторно да се произведе luminaire во […]

Стела Доаѓањето ѕвезда Torsteinsen Дизајн

Stella Advent Star by Torsteinsen Design 1

Стела Доаѓањето ѕвезда Torsteinsen Дизајн – чиста Норвешка дизајн. Од домот и уникатен Стела доаѓањето ѕвезда brightens до темни зимски ноќи и создава голем Божиќ дух во вашиот дом! Стела Доаѓањето ѕвезда од Torsteinsen Дизајн, на доаѓањето ѕвезда инспириран од рефлектираната светлина. Производот се состои од две асиметрични ѕвезди кои се одразува и […]

Ikono класичен другар со графички детали

Ikono a classic pendant with graphic details 1

Normann Копенхаген претставува Ikono класичен другар, дизајниран од страна на Симон Legald. Ikono е убава класичен другар светилка со чисто и едноставно се чувствуваат. Светилка има конусен стакло цилиндар и два обоени челик нијанси во појавување тонови кои се одморам на стакло. Заедно, овие карактеристики го сочинуваат класичен другар светилка. […]

Караваџо P Црното од Lightyears

Caravaggio P Black 3

Јас сум во процес на надградба на мојот дом канцеларија овие денови и еден од моите нови набавки е Караваџо P Црното од Lightyears. Караваџо P Црното е серија на метални приврзоци со око-фаќање висок сјај лак. На суспензијата технологија е машки род во градежништвото, создавање на правото рамнотежа на женскиот линии сенка на. […]

Нова ѕвезда светилки од Normann Копенхаген

The Star Lamp new Nordic design from Normann Copenhagen_

Новата ѕвезда светилки од Normann Копенхаген е едноставна, светла и воздушеста светилка со типичен нордиските изразување. Ѕвезда се состои од 50 акрилик парчиња во четири различни геометриски форми. На едноставни форми формираат силуета на една ѕвезда, кога склопени. Светилка ѕвезда дистрибуира скулпторски и убава светлина и тоа му дава внатрешноста […]

M.OSS Дизајн да Фолклор

M.OSS Design at Folklore 2

Фолклор носи M.OSS дизајн осветлување во Велика Британија за прв пат. M.OSS дизајн е нова Холандија базирани дизајн студиото кои создаваат најмногу нежните но исто така плискам во мебел и дизајн на производи. Рачно изработени во Холандија од Марсел OSSendrijver. На труба и Pixoss биро светилки од M.OSS Дизајн се рачно изработени од страна на овој креативен студио. Основата и рака е […]

Мингус од Cecilie Манц на фолклор

Mingus by Cecilie Manz at Folklore1

Недооценено Мингус другар од Cecilie Манц за Lightyears сега е достапен од Фолклор. Манц е мајстор на едноставен израз. Направени од едно парче на мат обложена од алуминиум, суптилни светилка е пригушена палета на бои, весникот тоа е храбар аголна форма направи за добро осмислено и ангажирање дизајн концепт. На Мингус другар може да се пофали […]

Норма 12 со Симон Karkov

Norm 12 lamp by Simon Karkov3

Ова е Normann Copenhagens нови светилка Norm 12, дизајниран од страна на Симон Karkov. На Norm12, именувана по година 2012 кога светилка е дизајниран, е само монтажа ламба со круг и добредојде чувство. Тоа се шири благ и дифузен анти-отсјај светлина, која се дисперзирани низ заоблени силуета светилка е. Normann Копенхаген објавен […]

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Follow on Bloglovin