Autarchy од FORMAFANTASMA

Autarchy  by FORMAFANTASMA 1

Андреа Trimarchi и Симон Farresin се италијански дизајнери зад Einhoven-базирани дизајн студио со убава име FORMAFANTASMA. Нивниот проект Autarchy оддава почит на некомплицирани, едноставна и секојдневното. Проектот се веќе видени во неколку познати списанија и дизајн настани, но се уште е вреди да го прикаже и годинава. Автархија […]

Улица Седишта

Street Seats

Улица Седишта е мебел проект изработен од Bade Stageberg Кокс за Пјер 94 Кафе Бар во Оклопницата Покажи. На 50 столици, пронајдени оставени на улиците на Њу Јорк, беа поправени и даде нов живот со наметка на такси кабината жолта боја. На дното на секој претседател е заверена и […]

Тиркизниот и аква

Turquoise and aqua collage

Тиркизна & Аква се одлични бои за топло лето, барем за нас во Шпанија ... Речиси секој ужива боите на океанот и бледо блузот од небото во сите различни множества на нијанси, нијанси и нијанси. Постои нешто смирување за трошење на аква или тиркизна се чини дека […]

Ruskii + Ruskii пресврт на Енрико Zanolla

Ruskii by Enrico Zanolla2

Ruskii е збирка на суспензија светилки кои плаќаат данок на убавината и уникатноста на Свети. Василиј соборен храм во Москва. Дизајнирано од Италија базирана дизајнер Енрико Zanolla за Торонто базирана компанија VISO. Серијата беа презентирани за време на светлината зграда 2012 во Франкфурт. Светилки се произведени во целост на керамички. […]

Фотограф & стилист Ребека Њупорт

Rebecca Newport stylist

Сум видел овие слики неколку пати околу веб, но јас само треба да ги сподели тука бидејќи мислам дека оваа слатка бонбони палета е згодна! Фотографија и стилист Ребека Њупорт има портфолио полн со убава и женска слики; Јас многу го сакам идејата на насликаните лажици во варовит мат боја. Ребека […]

Марокански дизајн ѕид матрици

Moroccan Stencils5

Морам да признаам, Јас многу го сакам идејата за stenciling ѕид и тоа е одлична алтернатива за позадина. Ѕид матрици се најдобри украсување алатка, тоа е навистина само боја & матрицата! Ta, имаш целосно нов изглед на вашата соба или таванот! Оваа збирка на мароканскиот дизајн ѕид матрици вклучува […]

Капе светилки

Dripping lamp

Метал скулптура или дизајн објект, на ламбата Упс! донесе еден допир на оригиналност во вашиот ентериер. Ова примамливо светилка изненадувања од својата линија и се вклопува во било кој стил на декор за оние кои сакаат да изненади!  

Половина натопена начинот на Мароко

more half dipped1

Еве уште инспирација за половина намалена, а половина насликани декор, овој пат под влијание на марокански внатрешен дизајн стил. А едноставна идеја да се создаде атмосфера Мароко е да се користи рачно изработени Havtorn садови и лонци на каменина од ИКЕА. Користете неколку нијанси на обичните ѕидни бои, dipp садови и садови […]

Половина насликани ѕидови

Half painted walls

Дали сте во потрага за да додадете повеќе боја на вашиот внатрешни простори? Сликарство твоите ѕидови во две бои може да биде совршено решение. Две-тон и половина насликани ѕидови ѕидови може да се освежи шема, додадете елеганција на една соба, или да ви помогне смени димензионални изгледот на вашиот простор.  

Преведете ја песната на птица од Кеј Bojesen

The Songbird by Kay Boyesen

Во пролет 2012, нова креација од Кеј Bojesen Данска зема лет на задоволство на навивачите од сите возрасти: Преведете ја песната на птица од Кеј Bojesen. Тоа е досега непознат дизајн креирано од Кеј Bojesen во 1950-тите, но никогаш не се стави во производство, до сега. Ние кандидатурата Рут, Pop-, Ото, Kay, Петар и Сонце топло […]

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...