Despotizëm nga FORMAFANTASMA

Autarchy  by FORMAFANTASMA 1

Andrea Trimarchi dhe Simone Farresin janë designers italiane prapa studio Einhoven-bazë të projektimit me emrin FORMAFANTASMA bukur. Despotizëm i tyre Projekti paguan homazh për të pakomplikuar, thjeshtë dhe të përditshme. Projekti janë parë në revista të njohura disa dhe ngjarjeve të projektimit, por është ende e vlefshme për të treguar atë përsëri. Despotizëm […]

Vende rrugë

Street Seats

Vende rrugë është një projekt mobilje zhvilluar nga Bade Stageberg Cox për Pier 94 Bar kafe në Show armaturë. The 50 karrige, gjetur e braktisur në rrugët e Nju Jorkut, u riparuan dhe iu dha një jetë të re me një shtresë e bojës taksi taksi të verdhë. Fund të çdo karrige është vulosur dhe […]

Bruz dhe Aqua

Turquoise and aqua collage

Bruz & Aqua janë ngjyra të mëdha për një verë të nxehtë, të paktën për ne në Spanjë ... Pothuajse të gjithë gëzon ngjyrat e oqeanit dhe gjendje e dëshpëruar zbehtë të qiellit në të gjitha turmave nuanca të ndryshme të, hije dhe hues. Nuk është diçka qetësimin rreth një kupën aqua ose bruz duket të […]

Ruskii + Twist Ruskii nga Enrico Zanolla

Ruskii by Enrico Zanolla2

Ruskii është një koleksion i llambat pezullimit të cilët paguajnë një haraç për bukurinë dhe unike e Shën. Basil katedrale në Moskë. Dizajnuar nga Italia bazuar Zanolla projektuesi Enrico për VISO Toronto kompanisë me bazë në. Seri janë paraqitur gjatë ndërtimit lehta 2012 në Frankfurt. Llambat janë prodhuar tërësisht në qeramike. […]

Fotograf & stilist Rebecca Newport

Rebecca Newport stylist

Unë kam parë këto imazhe disa herë rreth web, por unë vetëm për të ndarë ato këtu, sepse unë mendoj se kjo paleta ëmbël sheqeros është i mrekullueshëm! Fotografi dhe stilist Rebecca Newport ka një portofol të plotë i imazheve të bukura dhe femërore; I love idenë e pikturuar në lugë prej shkumësi bojës mat. Rebecca […]

Marokenë projektimit stencils mur

Moroccan Stencils5

Më duhet të pranoj, I love idenë e stenciling një mur dhe kjo është një alternativë e madhe për sfond. Stencils Wall janë mjeti më i mirë ujdisje, është e vërtetë vetëm pikturoj & klishe! Falemnderit, ju keni marrë një pamje krejt të re në dhomën tuaj ose tavan! Ky koleksion i stencils marokenë të projektimit mur përfshin […]

Dripping llambë

Dripping lamp

Skulpturë Metal apo objekt dizajn, llambë Oops! sjellë një kontakt të origjinalitet në brendësi tuaj. Ky sy-infektues surpriza llambë me linjë të saj dhe përshtatet në ndonjë stil të dekor për ata që duan të papritur!  

Gjysma zhytur rrugën maroken

more half dipped1

Ja frymëzim më shumë për gjysmë dekor zhytur dhe gjysma pikturuar, këtë herë nga ndikimi i stilit maroken brendshme projektimit. Një ide e thjeshtë për të krijuar atmosferën maroken është që të përdorin enët punuar me dorë Havtorn dhe pots e prodhim gresi nga IKEA. Përdorni një hije pak ngjyra e murit të zakonshëm, pots dipp dhe enët […]

Gjysma muret e pikturuar

Half painted walls

A jeni duke kërkuar për të shtuar më shumë ngjyra në hapësirat tuaja të brendshme? Pikturë muret e tua në dy ngjyra mund të jetë zgjidhje e përkryer. Dy-dinjitoz dhe gjysma pikturuar muret muret mund të rifreskoni një skemë, shtoni hijeshi në një dhomë, apo të ndihmojë të ndryshojë pamjen dimensionale të hapësirës tuaj.  

Song Bird nga Kay Bojesen

The Songbird by Kay Boyesen

Në pranverë të vitit 2012, një krijesë e re nga Kay Bojesen Danimarka merr fluturimin për kënaqësinë e tifozëve të të gjitha moshave: Song Bird nga Kay Bojesen. Është një dizajn i panjohur deri tani e krijuar nga Kay Bojesen në vitet 1950, por kurrë nuk vënë në prodhim, deri tani. Ne ofertën Ruthin, Pop, Vaj prej trëndafilëve, Kay, Peter dhe Sunshine një të ngrohtë […]

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...