Медузата INK столче нови во во Фолклор

SQUID INK STOOL new in at Folklore 6

Медузата INK столче направени од страна претвори пепел од Феликс Меккормак достапни од Фолклор. Ова е прв во збирка на мебел кој користи лигњи мастило, како дрво боја. Инспирација доаѓа од начинот на обоени лизга често се применува на керамика, каде што може да се види потези и влијанието на човечка рака за работа. […]

Филип Од Харе 100% Норвешка во шатор Лондон

Philipp Von Hase 100 Norway at Tent London 9

100% Норвешка во шатор Лондон 2013 - Новиот бран на дизајн од земјата на фјордови! Планините врз дизајнер Филип Од Харе е еден од 10 x 10 дизајнери со функција во излог на Шатор Лондон во септември. Тој сака да се претстави теза две прекрасни парчиња, Тријалог и Spire. Филип […]

На ecofriendly Бинди, Дот ко табуретка

The Bindi Dot Pouf 3

На ecofriendly Бинди, Дот ко табуретка тоа е текстилната ко табуретка инспирирани од шарени Bindis дека индиски жени носат на нивните чела. Произлегуваат полкови точка модел е енергична претстава создадена од отфрлените свила sarees. Студио Авни презентирани во Милан Дизајн недела на upcycled и одржлив колекција на текстил poufs, конвертирање на стари и отфрлени свила […]

Ecofriendly Pompom ко табуретка

Eco friendly Pompom pouf 4

Не само што се ова ecofriendly светла боја Pompom ко табуретка неверојатно убава, но тоа, исто така, има историја зад себе. Приказната на Pom Pom ко табуретка е дека тоа е направен од рециклирани свила saree е. Авни Студио, индиски дизајнер, дава овие неискористени sarees, кои се одлични материјал, нов живот. Ова ecofriendly Pompom ко табуретка од Студио […]

Jurianne Материја pop-up риба

purodeco blomme Jurianne Matter pop up fish 7

Слатка и чуден pop-up риба, најдат на Blomme кои располага подарок и внатрешни статии и други големи нешта од Холандија. Овие графички дела pop-up риба дизајниран од страна на Jurianne материјата се појави недооценено, но да видиме што се случува кога ќе се земе овие неколку едноставни чекори! Тоа е истото со сите документи […]

1 Објектот во 1 Минута од Пјер Лота

1 Object in 1 Minute by Pierre Lota 5

Француски дизајнер Пјер Лота го започна проект што тој го нарекува 1 Објектот во 1 Минута од Пјер Лота. Тој создава видео од него монтажа еден од своите страшни дизајни парчиња од импровизирани материјали и прави се појавуваат толку едноставно. Секое видео е под 1 минута. Пјер Лота е навистина неверојатно и најдобрите […]

Plumen - Првиот светски дизајнер за заштеда на енергија сијалица

Plumen Saving Light Bulb4

Plumen е првиот светски дизајнер заштеда на енергија сијалица, дизајниран од страна на Hulger & Самуел Вилкинсон. Името Plumen доаѓа од "Перо,"Декоративните пердуви од птици и" лумен,"Единица на светлината. Plumen светлина светот е многу стилски и декоративни сијалица која го менува изглед како да се погледне во […]

Ноќ на вештерките инспирација – гроздобер книга тикви

Halloween inspiration vintage book pumpkins

Овие гроздобер книга тикви се совршен Ноќта на вештерките украси за учител, библиотекар, книга љубовник или омилена гроздобер пријател. Направи простор за тоа на вашиот полица дома или утврдени како дел од вашиот есен декор. Овие гроздобер книга тикви од пестовност продавница скривам се направени од стари, гроздобер, добро сакаше книги, […]

Свежо чувство Тајван

Fresh Sense Taiwan

Свежо чувство Тајван ќе ја покажат најдоброто од тајванската дизајн за прв пат во шатор Лондон. Свежо чувство Тајван претставуваат countrys уникатен дизајн приказна, брцнувајќи во своето минато, сегашност и иднина за инспирација. Тие оживување и reinventing традиционалните техники и материјали, додека кршење на новото тло за изградба на 21-от век тајванската естетски.   […]

Autarchy од FORMAFANTASMA

Autarchy  by FORMAFANTASMA 1

Андреа Trimarchi и Симон Farresin се италијански дизајнери зад Einhoven-базирани дизајн студио со убава име FORMAFANTASMA. Нивниот проект Autarchy оддава почит на некомплицирани, едноставна и секојдневното. Проектот се веќе видени во неколку познати списанија и дизајн настани, но се уште е вреди да го прикаже и годинава. Автархија […]

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...