Lifestyle, i brendshëm, dizajn & Feng Shui

Tag: dizajnit mjedisor

Keep it Natural

An increasing number of interior designers seem to be turning to Mother Nature for inspiration these days, so it is not a surprise that décors starring organic elements are IN this year. If you are considering jumping on the natural décor bandwagon (and you should be, because homes with natural materials boast both a unique appeal and a healthier environment), here are some convenient tips to help you transform your living space into nature-inspired eye-candy. Lexo më shumë

Fron kallamar ngjyrë të re në të Folklorit

Fron kallamar ngjyrë bërë nga hirit kthyer nga Felix McCormack në dispozicion nga Folklor. Kjo është parë në një koleksion të mobiljeve që përdor bojë kallamar si druri bojë. Frymëzimi vjen nga rruga rrëshqet me ngjyrë janë aplikuar shpesh në qeramikë, ku ju mund të shihni strokes furçë dhe ndikimi i dorës së njeriut mbi punën.

Lexo më shumë

Philipp Nga Hare 100% Norvegjia në çadrën London

100% Norvegjia në çadrën London 2013 - Një valë e re e Projektimit nga Toka e fjordet! Malet bazuar projektuesi Philipp Nga Hare është një nga 10 x 10 designers të shfaqë në vitrinë në çadrën London këtë shtator. Ai dëshiron të paraqesë tezën dy copa të mrekullueshme, Trialog dhe majuc.

 

Philipp Von Hase 100 Norway at Tent London 4

 

Philipp Nga Hare ishte lindur dhe rritur në Hanover, dhe për disa vitet e fundit ai ka qenë duke studiuar në Akademinë e Arteve Bergenit & Projektimi. Ndërsa atje ai ka përqafuar çdo element të jetës dhe kulturën norvegjeze. Lexo më shumë

Ecofriendly PomPom pouf

Jo vetëm që kjo ecofriendly me ngjyrë të ndritshme PomPom pouf amazingly bukur, por ajo gjithashtu ka një histori prapa. Historia e pouf Pom Pom është se ajo është bërë nga mëndafshi riciklohen Saree-së. Avni Studio, një projektuesi Indian, jep këto sarees të papërdorura, të cilat janë material i madh, një jetë të re.

Lexo më shumë

Pop up Jurianne Matter peshku

Ëmbël dhe i çuditshëm pop up peshk, gjenden në Blomme cili përmban dhuratën dhe artikuj Brendshme dhe sende të tjera të mëdha nga Hollanda. Këto artworks grafike pop-up peshk projektuar nga Matter Jurianne shfaqen understated, por shikoni se çfarë ndodh kur ju keni marrë këto hapa të thjeshtë!

 

purodeco blomme Jurianne Matter pop up fish 7

 

Ajo është e njëjtë me të gjitha dokumentet nga Matter Jurianne; hapur peshk dhe gjethet e pemëve, hapur peisazhin dhe kohë e mirë. Zgjidhni një ngjyrën e sfondit që i përshtaten disponimin e foto. Ju mund të përdorni një nga ngjyrat e ofruara ose ndoshta diçka krejtësisht të ndryshme. Matter Jurianne të punuar si një projektuesi i pavarur dhe stiliste produktit. Ajo harton dokumentet e saj, por ajo gjithashtu i pëlqen për të hartuar modele për kompanitë e tjera. Lexo më shumë

1 Objekti në 1 Minute nga Pierre Lota

Designer frëngjisht Pierre Lota ka nisur një projekt që ai e quan 1 Objekti në 1 Minute nga Pierre Lota. Ai krijon një video të grumbulluar atë njërin prej tij copa e vet harton tmerrshme prej materialeve të improvizuara dhe e bën atë të duket kaq e thjeshtë. Çdo video është nën 1 minutë. Pierre Lota është me të vërtetë e mahnitshme dhe më i mirë i të gjitha ka bërë kryesisht nga materiale të riciklueshme.

 

 

Në të njëjtën linjë Pierre Lota,s interaktive dizajn Programi video të transmetuar në 2009, “Një objekt në një minutë në vitin 2013” është një program i ri të shkurtër në lidhje me eko-dizajn se fazat e krijimit (dhe duke e bërë) poetike e objekteve duke përdorur minimum të materialit dhe & në më pak se një minutë. Nxitur nga estetikës dhe etikës angazhim për çiklizmit deri, Pierre Lota kapërcen materialin përvetsuar, devijues, ndryshuar ndonjë objekte të përditshme nga përdorimi i tij fillestar. Me një minimum prej operacioneve teknike dhe disa scraps dhe materialeve të riciklueshme në vend të cilat mund të jenë gjithashtu të ri-përdoren) ai tregon mundësinë e shmangien e objekteve të hedhur që ende mund të jenë të dobishme në qoftë se ajo është transformuar me një kontakt të imagjinatës. Ky program do të shfaqë episode të reja webcast Javor, ku Pierre Lota do të kërkojnë të ri-kënaq materiale në mënyrë që produkti fillestar është poetikisht dhe çuditërisht të shpërfytyruar. Lexo më shumë

Plumen - Energji parë në botë Designer Ruajtja llambë të lehta

Plumen është i pari në botë projektuesi kursimit të energjisë llambë të lehta, projektuar nga Hulger & Samuel Wilkinson. Plumen Emri vjen nga pendë ","Pupla dekorative e një zog dhe të" lumen,"Njësia e dritës.

 

Plumen

 

Plumen globit drita është një llambë shumë elegant dhe dekorative drita që ndryshon pamjen si ju shikojnë atë nga kënde të ndryshme. Të globe duken të mahnitshme varur zhveshur ose nga montim preferuar tuaj të hapur / llamba dhe drita buron që është për herë të parë me llamba kursimit të energjisë, ngrohtë dhe të ftuar! Ideale për të jo vetëm të projektimit të ndriçimit në shtëpi, por ndriçimi kafenesë dizajn, restorante ndriçim, Zyra ndriçim, hotele, Teatrot e. Nëse ju doni të bëni një deklaratë në vend se vetëm dritë një dhomë atëherë Plumen llambë të lehta është e përkryer. Ajo përdor 80% më pak energji sesa tradicionale llambë të lehta flaktë, mban poshtë faturat e energjisë elektrike dhe është e mirë për mjedisin. Ajo gjithashtu zgjat rreth 8 herë më të gjatë. Lexo më shumë

Frymëzim Halloween – vintage libër pumpkins

Këto pumpkins vintage libër janë dekoratave Halloween përsosur për një mësues, bibliotekar, lover libër ose mik i preferuar vjela. Të bëjë hapësirë ​​për atë në raft librash tuaj në shtëpi ose të përcaktuara si pjesë e dekor tuaj vjeshtës.

 

vintage book pumpkins

 

Këto vintage libër pumpkins nga një sasi lulëzim dyqan janë bërë të vjetra, të vjela, mirë-dashur libra, hartuar në pumpkins adorable. Lexo më shumë

Tajvan freskët Sense

Fresh Sense Tajvan do të shfaqë më të mirë të projektimit Taiwanese për herë të parë në Tendë London. Tajvan Fresh Sense përfaqësojnë historinë e vendit unike të projektimit, zhytje në të kaluarën e saj, tashmen dhe të ardhmen për frymëzim. Theyre ringjalljen dhe Reinventing teknikat tradicionale dhe materiale, ndërsa thyer terren të ri për të ndërtuar një estetike të shekullit të 21 Taiwanese.

 

Fresh Sense Taiwan

 

Tajvan freskët Sense do të festojë dizajn inovativ nga studiot homegrown dhe të nxjerrë në pah përkushtimin shtetet të industrive kreative. Taiwans trashëgiminë e pasur dhe e larmishme shoqëria, së bashku me kapacitetin e saj të prodhimit dhe pamjen globale, vendin e saj në një pozitë të përsosur për të përshpejtuar zhvillimin e ekonomisë së saj krijuese. Tajvan freskët Sense tregon më të mirë dizajn të ri Taiwanese në Londër do të falsifikuar marrëdhënie të reja dhe ndërtuar reputacion ndërkombëtar. Lexo më shumë

Despotizëm nga FORMAFANTASMA

Andrea Trimarchi dhe Simone Farresin janë designers italiane prapa studio Einhoven-bazë të projektimit me emër të bukur FORMAFANTASMA. Projekti i tyre Despotizëm paguan homazh për të pakomplikuar, thjeshtë dhe të përditshme. Projekti janë parë në revista të njohura disa dhe ngjarjeve të projektimit, por është ende e vlefshme për të treguar atë përsëri.

 

Autarchy

 

Despotizëm është një instalim që propozon një mënyrë autonome për prodhimin e mallrave dhe përshkruan një skenar hipotetik, ku një komunitet është përqafuar një embargo qetë dhe të vetë-shkaktuar, ku natyra është kultivuar personalisht, korrur dhe të përpunuara, për të ushqyer dhe të mjeteve për të shërbyer nevojave të njeriut.

Lexo më shumë

Letër Animal Skulptura Mache

Kokat lart! Si pjesë e bashkëpunimit në mes dhe në perëndim elm Ndihma për artizanët, Haitian artizanët krijoi këto riffs e mprehtë e kafshë të egra. Të gjitha bërë nga krejtësisht nga materiale të riciklueshme, këto të gjitha me të bardha skulptura të sjellë një anë të egra të mureve në mënyrën më të përgjegjshme.

 

sculptures

Lexo më shumë