Svartskog Kolonial – дома во Норвешка

Svartskog Kolonial and home in Norway

Svartskog Kolonial is situated just outside Oslo. This beautiful colonial and home has a brilliant location and beautiful views over the Oslo Fjord. Be inspired by this playful and inspirational home with colorful interior and a mix of old furniture, recycled craft, retro and vintage pieces of contemporary design. I just can’t help but I […]

Осло стан со лебдечки скалила

www.utsnitt.no

Насловна турнеја | Оваа централна стан Осло карактеристики на листа за Светското внатрешни работи на годината кој беше објавен на Внатре фестивал. Во оваа реновирање проект Јас особено се допаѓа топла минимализмот на дрвени подови, природни бои, нарачана кујна со отворен оган, двојно висина бања и прекрасната […]

Instagram омилени 2013

Instagram favorites 2013_7

Ова е некои од моите омилени Instagram 2013. Јас сум само на Instagram за околу 7 месеци, но тоа веќе стана една од моите нови зависности. Мој омилен Instagram слики од 2013 се состојат од многу убави внатрешни инспирација.  

Зелени Божиќ дома

Christmas Green 5

Во некои начини боја е за мене поважно од вистинските дизајн елементи. Јас секогаш го следат мојот интуиција и изберете боја која се чувствува добро во мојата околина. Бидејќи јас како и повеќето бои јас често се префрлате но изберете некои бои почесто од другите. Тоа не може да дојде како изненадување, но јас лично милувам […]

Bluegreen омилени од Designforevigs Божиќ каталог

Bluegreen favorites from Designforevigs Christmas catalog 1

Минатата недела Bluegreen беше најавен како бојата на годината 2014 во Норвешка и таму е многу убава дома декор во овие убави бои. Еве некои од моите Bluegreen омилени од Designforevigs Божиќ каталог.   1. Тули перница од Normann Копенхаген 2. Skog од Magnor 3. Киви Оброчна од […]

Kristine Bjaadal Држете стакло контејнери

Hold Glass containers by Kristine Bjaadal

Kristine Bjaadal Држете стакло контејнери се сега достапни во Galleri формат во Осло. Држете се врши во ограничена серија од Magnor. Норвешкиот дизајнер Kristine Bjaadal секогаш се фокусира на секојдневниот живот, и сака да се направи ќе забележите сите скриени убавина која што нормално не гледам во вашата околина. Нешто што сигурно има постигнато со […]

Fargerike Боја на годината 2014

Fargerike color of the year 2014 8

Fargerike бојата на годината 2014 во Норвешка е Bluegreen. Дали ви се допаѓа sneak погледнеме новата боја шема и новата боја на годината 2014? Најди инспирација од некои од најважните начин на живот трендови во Норвешка годината што доаѓа и Уживајте во десет убави нијанси на bluegreen.   […]

Фанки Дорис – Нова Норвешка внатрешни концепт

Funky Doris a New Norwegian interior concept 5

Норвешкиот министер за внатрешни концепт Фанки Дорис има добиено многу внимание во последно време за нивните носталгични и шармантен секојдневниот производи. Нивните колекции се инспирирани од скандинавските дизајн од 50 – 60 и groovy 70-тите. Фанки Дорис обезбедува спектар на прекрасни мешавина на носталгија, ретро шарм и хумор. Фанки Дорис основачите […]

Блог Насловна турнеја стилски стан во Осло

Home tour stylish apartment in Oslo

Тоа е време да се покаже убава дома од Норвешка тука во Блог Purodeco Насловна турнеја. Станот се наоѓа во Осло е за продажба преку Боа недвижен имот и вреди да се погледне. Сакам свежи и неполиран стил во овој стан, мали и во исто време атмосфера, полна со интересни детали. Уживајте во!  

Магнус Pettersen е номиниран за Ел Декорација најдобар британски Дизајн награди 2013

Magnus Pettersen is nominated for Elle Decoration best British Design Awards Leimu Iittala

Магнус Pettersen е номиниран за Ел Декорација најдобар британски Дизајн награди 2013. Неговата колекција вклучува индустриски стил Локер мебел серија, кој ги комбинира поцрнети пепел и алуминиум со сложени перфориран детали, и Beacon маса светлина, инспириран од светилници. Јас особено како Контра столче бар во цврста пепел или орев текстура и, исто така, на зашеметување […]

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...