Lifestyle, i brendshëm, dizajn & Feng Shui

Tag: pikturoj

Colour of the Year 2016 Ochre Gold

Colour of the Year 2016 Ochre Gold is a gold inspired ocher color. It’s found in nature and connects history and prevailing trends in a natural way. The color is strong enough to attract attention on its own, but is also beautiful in combination with other shades as reminder of nature’s own palette.

Lexo më shumë

Moderns Mini Paint përgjegjës për mjedisin

Brendshme kultit moderns markë Mini ka krijuar një sërë moderns Mini Paint përgjegjës për mjedisin. Përbërë nga 12 Ngjyrat e krijuar për të bashkë-me koordinojnë Wallpapers tyre dhe orendi të buta. Moderns mini janë bashkuar me ngjyra Newlife, një çmim fituar prodhues eko bojë që është e specializuar në ripërpunimin e mbeturinave bojë uji bazuar për të krijuar klasën premium emulsioni. Të gjitha produktet në moderns Mini varg përgjegjës për mjedisin Paint të përmbajë deri në 90% Përmbajtja riciklohen, përbërë nga bojës mbeturinave që ka qenë shmangen nga groposje apo djegie.

 

Mini Moderns Environmentally Responsible Paint_1

 

Moderns Mini Themeluesit Keith Stephenson dhe Mark Hampshire ishin të habitur kur ata erdhën të gjithë Bojra Newlife nëpërmjet Twitter. "Ne kemi menduar për veten: Pikturoj bërë nga pikturoj që ka qenë i hedhur larg - sigurisht kjo është shumë e mirë për të qenë e vërtetë? Por sapo kishim vizituar Newlife Pikturojfabrika 's dhe u takua Keith Harrison, truri pas operacionit, ne kemi qenë të bindur se kjo ishte një mundësi e mahnitshme. " Lexo më shumë

Gjysma muret e pikturuar

Unë mendoj se ka diçka shumë dinamike rreth gjysma muret e pikturuar apo dy mureve me ngjyrë – me fjalë të tjera muret janë pikturuar në një ngjyrë të errët në pjesën e poshtme dhe të bardhë në krye. Nëse ju jeni duke filluar një skemë të re ngjyrë nga e para apo të shtoni një ngjyrë të re në një tuaj të tanishme, ju do të gjeni se kjo metodë e thjeshtë do të shtojë stil dhe karakter të hapësirës tuaj.

 

Half painted walls

 

Kjo nuk është hera e parë që unë kam postuar në lidhje me gjysmë muret pikturuar këtu Purodeco por unë rashë për këto fotot e madhe nga revista finlandeze Këshillë Kryesore gjenden nëpërmjet Hallingstadveien – vetëquajtur bukur me shumë të bukur, Detajet e bukur! Lexo më shumë

Despotizëm nga FORMAFANTASMA

Andrea Trimarchi dhe Simone Farresin janë designers italiane prapa studio Einhoven-bazë të projektimit me emër të bukur FORMAFANTASMA. Projekti i tyre Despotizëm paguan homazh për të pakomplikuar, thjeshtë dhe të përditshme. Projekti janë parë në revista të njohura disa dhe ngjarjeve të projektimit, por është ende e vlefshme për të treguar atë përsëri.

 

Autarchy

 

Despotizëm është një instalim që propozon një mënyrë autonome për prodhimin e mallrave dhe përshkruan një skenar hipotetik, ku një komunitet është përqafuar një embargo qetë dhe të vetë-shkaktuar, ku natyra është kultivuar personalisht, korrur dhe të përpunuara, për të ushqyer dhe të mjeteve për të shërbyer nevojave të njeriut.

Lexo më shumë

Bruz dhe Aqua

Bruz & Aqua ngjyrat janë të mëdha për një verë të nxehtë, të paktën për ne në Spanjë ... Pothuajse të gjithë gëzon ngjyrat e oqeanit dhe gjendje e dëshpëruar zbehtë të qiellit në të gjitha turmave nuanca të ndryshme të, hije dhe hues. Nuk është diçka qetësimin rreth një kupën Aqua ose bruz duket për të liruar mendjen.

Turquoise

 

Unë kam qenë gjithmonë shumë i dua dhe i hipnotizuar nga ngjyra. Edhe pse unë kam për një kohë të gjatë përdorur një bazë neutrale në shtëpi, Unë vazhdimisht shtoni ngjyra të reja në aspektin e detaje të ndryshme. Por unë vazhdimisht ndryshojnë mia “humor ngjyra” si dhe ngjyrat kaloni drejtë ashtu siç është. Shpesh pyes veten pse unë papritmas ndjeni nevojën e një ngjyrë të veçantë. Këtë vjeshtë Unë të fillojnë të studiojnë Feng Shui dhe unë shpresoj se unë do të kuptoj se më shumë se pse kjo është kështu. Unë vazhdimisht do të ndajnë idetë dhe njohuritë e reja me lexuesit e mi këtu në purodeco. Tani për tani unë shpresoj që ju të gëzojnë këtë spërkatje e ngjyrave të ndritshme!

 

Turquoise

 

Bruz dhe aqua janë shumë të ngjashme dhe njerëzit shpesh të merrni të hutuar se si shumë aqua dhe bruz duken si. Ata janë të dy zarzavate blu. Megjithatë, bruz ka një hije relativisht të gjelbër mbi hijen e saj blu në krahasim me aqua e cila ka të njëjtën hije e blu dhe jeshile.

 

Turquoise

 

Sipas Feng Shui, bruz ose aqua mund të përdoret si blu apo të gjelbër të ndikojë në një ambient. Ajo përfaqëson fluiditetit, Lëvizja e ideve të reja, shërim dhe rritje. Bazuar në tabelë Bagua, ajo është e mirë kur përdoret në shëndetin dhe familjen (Qendra e majtë) dhe njohuritë dhe autodidakti (front la) Pjesët e shtëpisë së dikujt. Përdorimi drejtimet busull, aqua / blu e gjelbër është përdorur më mirë në seksionet në veri dhe lindje të hapësirës tuaj. Unë thjesht nuk mund të presim për të mësuar më shumë në lidhje me këtë!

 

Hidhni një sy këtu dhe klikoni mbi imazhet për të parë se ku të gjitha këto bukuroshe Bruz dhe aqua foto vijnë nga!

 

 

 

Ruskii + Twist Ruskii nga Enrico Zanolla

Ruskii është një koleksion i llambat pezullimit të cilët paguajnë një haraç për bukurinë dhe veçantinë e Shën. Basil katedrale në Moskë. Projektuar nga projektuesi bazë në Itali Henry Zanolla për kompaninë me bazë në Toronto FACE.

 

Ruskii

 

Seri u paraqitën gjatë ndërtimit të lehta E 2012 në Frankfurt. Llambat janë prodhuar tërësisht në qeramike. Ruskii është solid dhe shprehura dhe Ruskii Twist është femërore, copë lozonjar dhe i sofistikuar. Të dyja në të bukur pikturuar me dorë në dispozicion në të zezë, e bardhë, argjendi ose ari metalike kulm.

Lexo më shumë

Fotograf & stilist Rebecca Newport

Unë kam parë këto imazhe disa herë rreth web, por unë vetëm duhet për të ndarë ato këtu, sepse unë mendoj se kjo paleta ëmbël karamele është i mrekullueshëm! Fotografi dhe stiliste Rebecca Newport ka një portofol të plotë imazhet e bukur dhe femërore; I love idenë e pikturuar në lugë prej shkumësi bojës mat.

 

Rebecca Newport

 

Rebecca Newport ende-jeta fotot kombinohen sy të mprehtë e artistit për ngjyrë, formë, dritë dhe rregullim të bazuar në përvojën e saj të gjerë. Ajo është një stilist për brendshme, ende jetës dhe mënyrën e jetesës dhe të ushqimit props bazuar në Londër.

Lexo më shumë

Marokenë projektimit stencils mur

Më duhet të pranoj, I love idenë e stenciling një mur dhe kjo është një alternativë e madhe për sfond. Stencils Wall janë mjeti më i mirë ujdisje, është e vërtetë vetëm pikturoj & klishe! Falemnderit, ju keni marrë një pamje krejt të re në dhomën tuaj ose tavan!

 

 

Ky koleksion i Marokenë projektimit stencils mur përfshin stencils i gjithë, stencils kufitare, stencils motiv, dhe modele të tjera maroken krijuar nga themeluesi i Dizajnit Studio Mbretërore Melanie Royals në udhëtimet e saj pikturë në Marrakesh, Marok. Të jetë i frymëzuar nga projektet interesante të krijuara me tona Stencils marokenëIde klishe Blog.

Lexo më shumë

Stili boho elegant

Të elegant jetesës cigan boho është për nomad në zemër. Ajo përfaqëson një koleksion të ngjyrave të ndryshme të ndryshme, modelet dhe tekstile dhe krijon një stil të guximshme. Esenca bazë e boho elegant është për të krijuar një harmoni të plotë me objekte dhe ngjyrave të ndryshme si të diellit dhe hënës.

 

 

Boho (bohem) brendshme janë kombinim i vjetër dhe i ri, njeri i çuditshëm dhe mbytur dhe mbi të gjitha ajo sjell në thelbin e bohem në shtëpinë tuaj. Me mbytur dhe fshatar ai kombinon një Rhapsody pasur të ngjyrave. Me vrazhdësi ajo kombinon textures butë prej kadifeje.

 

 

Nëse doni të udhëtoni shumë ju mund të krijoni një brendshme që tregon të gjitha kujtimet dhe collectibles të udhëtimit tuaj dhe vizita në vende të ndryshme. Ju gjithashtu mund të përfshijnë mobilje cilësisë së mirë, Zbulimet tuaja begatë dhe pjesa më e mirë është që ju mund të rinovoj stuff tuaj të vjetër për ta bërë atë elegancë dhe me stil, kështu do mënyrë boho gjithashtu do të kujdeset për buxhetin tuaj.

 

 

Pjesë shumë interesante dhe emocionuese është që ju mund të përzierje tapiceri ndeshje, një lara-lara e brokadë, qëndisje, velvets dhe të gjitha pëlhurat glam dhe ngjyra për një qilim apo një jastëk të mbuluar do të jetë vetëm zgjedhja e prirur.

 

 

Jepni shtëpinë tuaj një të vërtetë të ndjehen eklektik bohem me shumë të ngjyrave të ndryshme, Modelet dhe tekstile. Dhe me ndikime të ndryshme të projektimit – nga Azisë për skandinav.

 

 

 

Pamje nga: Boho Circus Trove Style Ne zemër atë Home dhe dekor Voewood

Gjysma zhytur rrugën maroken

Ja frymëzim më shumë për gjysmë dekor zhytur dhe gjysma pikturuar, këtë herë nga ndikimi i stilit maroken brendshme projektimit.

 

 

Një ide e thjeshtë për të krijuar atmosferën e maroken është që të përdorin enët punuar me dorë Havtorn dhe pots e prodhim gresi nga IKEA. Përdorni një hije pak ngjyra e murit të zakonshëm, pots dipp dhe enët dhe le rezultati përfundimtar të jetë pak e rastit! Dries bojë në më pak se dy orë dhe merr një fund të bukur matte.

 

 

Rugs Beautiful, bimët dhe tonet ngopur djegur të prodhuar një atmosferë harmonike dhe të rehatshëm të skandinav-bardhë dhomë.

 

 

nëpërmjet Jeta në shtëpi

 

Gjysma muret e pikturuar

A jeni duke kërkuar për të shtuar më shumë ngjyra në hapësirat tuaja të brendshme? Pikturë muret e tua në dy ngjyra mund të jetë zgjidhje e përkryer. Dy-dinjitoz dhe gjysma pikturuar muret muret mund të rifreskoni një skemë, shtoni hijeshi në një dhomë, apo të ndihmojë të ndryshojë pamjen dimensionale të hapësirës tuaj.

 

Half painted walls

Lexo më shumë