Lifestyle, за внатрешни работи, дизајн & фенг шуи

Tag: стилист

Греј инспирација – нијанси на сива боја

Го сакам сива, и да се измеша сите нијанси од бела до црна. Јас никогаш не се уморни од овие слики од сива нијанси стилизирана од страна на талентирани шведски стилист Tina пеколот Берг. Нејзината употреба на просторот, текстура и сива боја е феноменално. Сивата инспирација тема пука беше уредничкиот за Elle внатрешни работи во соработка со фотографот Petra Bindel.

 

grey

Прочитај Повеќе

Стилист Глен Proebstel

Стилист Глен Proebstel е еден од водечките внатрешноста стилисти во Австралија. Неговото дело е позната по својата убавина го одзема здивот и неговата стрела се како уметнички дела. Тој има прекрасно визија, понекогаш Moody и темно во други изми со природна светлина, но секогаш искрен и вистински.

 

Stylist Glen Proebstel

 

Глен Proebstel е Мелбурн базирани стилист кој произведува работата на вистински меѓународен стандард. Неговата способност лежи, не само во неговата вештина на избирање и доведување објекти заедно во естетски префинета начин, но во неговата вродена чувство за тоа како да се создаде емотивна врска. Квалитетот на неговата работа доаѓа од разбирање на основите, како што се големината, текстура, поставеност, бојата и светлината, туку магијата доаѓа од неочекувани, на духовит и чудат игра која се заснова на неговиот потпис стил. Прочитај Повеќе

Jenni Juurinen

Jenni Juurinen е сценограф, украсување уредник и стилист со седиште во Хелсинки, Финска. Љубовта на голема креативност во нејзината чиста, минималистички, а сепак уметнички стил! Тоа е доволно само да се погледне на убави слики во неа многу свежо и стилски портфолио, тоа е само згодна! Сите овие подесувања соба се толку шик и сносен. Сигурен сум дека ќе најдете многу на кул идеи за вашиот дом!

 

Jenni Juurinen

 

Jenni Juurinen работи како стил едитор за Деко-списание, таа ги дизајнира комплети за театар, филм и ТВ во Финска и пишува инспирирачка стил блог, Малку Хелсинки.

Jenni JuurinenКреативноста е и визија е ништо освен обични и овие фотографии потврди дека. Уживајте во! Прочитај Повеќе

Фотограф & стилист Ребека Њупорт

Сум видел овие слики неколку пати низ веб-, но јас само треба да ги сподели тука бидејќи сметам дека ова слатко бонбони палета е Прекрасната! Фотографија и стилист Ребека Њупорт има портфолио полн со убави и женствени слики; Јас многу го сакам идејата на насликаните лажици во варовит мат боја.

 

Rebecca Newport

 

Ребека Њупорт мртвата природа фотографии комбинираат бистро око на уметникот за боја, форма, светлина и аранжман врз основа на нејзината долгогодишно искуство. Таа е стилист за ентериери, уште живот и начин на живот и исхрана реквизитите со седиште во Лондон.

Прочитај Повеќе

Прекрасен Мароко Дизајн

На Zenza собирање одраз на традиционалниот дух, уште во модерен стил. Егзотични, убави и природни материјали и љубов кон мароканскиот дизајн, прави Zenza специјалист по етнички шик дома додатоци. Дизајнот концепции изразуваат слабост за handcraftsmanship што преведува античките традиции до денешниот свет. Оваа збирка е уникатен и се собраа на вниманието на стилисти и дизајнери во светот.

 

Прочитај Повеќе

Африка се среќава со Neon

Погледнете овие слики подолу, Африка се среќава со Neon! Колку голема е дека? A серија за внатрешни работи поставува дизајниран од страна на германскиот министер за внатрешни Stylist & Сценограф Ирина Graewe. Нејзиниот веб-сајт е како визуелна игралиште. Комбинација на објекти, стоп, неонски бои, заедно со африкански ткаенини се неверојатни.

 

 

Не знам зошто го сакам толку многу неонски, тоа ме прави насмевка и даде толку многу енергија. И комбинации во овие слики се совршени!

Прочитај Повеќе