Насловна турнеја | Мелбурн стан во иверица

Home tour_Melbourne apartment in Plywood via Purodeco

Ова Мелбурн стан во иверица од Клер братучеди архитекти е недооценено градот рампа наменета за една млада фамилија. Се наоѓа во зградата на наследство-листата во Мелбурн КБР, станот е благословен со високи тавани и богата природна светлина од прозорците заедно три од четирите ѕидови. Иверица дограма беше искористена за да се дефинира просторот, а не […]

Touchwood Чаир од страна на Ларс Beller Fjetland

Touchwood Chair by Lars Beller Fjetland

Touchwood Чаир од страна на Ларс Beller Fjetland доаѓа од основни верување норвешкиот дизајнер дека луѓето имаат корист од дневниот интеракција со природни материјали. Touchwood е хармоничен и добредојде дрвени стол со излишни детали отстранета и се додава еден допир на природата во секојдневниот живот. Норвешкиот дизајнер Ларс Beller Fjetland чувствува силно што луѓето имаат корист […]

Лиам Treanor во Лондон Дизајн фестивал

Liam Treanor Santiago Collection_Lina Desk via Purodeco

Лиам Treanor е тешко во работата дизајнирање и производство на сосема нова колекција мебел, поставено на деби во Лондон Дизајн фестивал. Како резултат на успешното лансирање на Interbau колекција претходно оваа година, Treanor го внесе новиот Сантијаго колекција со истата домот, убаво недооценено естетски. & Nbsp; & Nbsp; Сантијаго колекција Лиам Treanor на […]

Иконски Вегнер столици функција нови дрва комбинација

Iconic Wegner chairs feature new wood combination

Иконски Вегнер столици функција нови дрва комбинација! Длабоко разбирање Вегнер на својствата на дрво се изразени во нови дабови-и-орев верзии на три иконите Вегнер столици. Тука, комеморативна издание на прославената коската јадец Чаир. Јас само сакам домот контрасти во оваа нова две-тон коската јадец Чаир, кои никогаш порано бил произведен во мешани […]

DoroBanti Мебел дизајниран од Leonhard Pfeifer

DoroBanti Furniture designed by Leonhard Pfeifer 6

DoroBanti Мебел дизајниран од Leonhard Pfeifer е нов креативен достапни современи мебел бренд започна во IMM колонска вода. На нов потфат е модерно лице на романската мебел производителот TehnoForestExport, основана во 1965, кој до сега, специјализирани во традиционалните производство на мебел. DoroBanti Мебел дизајниран од Leonhard Pfeifer. Ова инаугуративната колекција на современа мебел создадени во соработка со […]

Oak Lovebirds by Kay Bojesen

Oak Lovebirds by Kay Bojesen 4

Јас само сакам овие бели и пушеле даб Lovebirds од Кеј Bojesen. Заедно со други дрвени бројки Кеј Bojesen е, на Lovebirds се сместени во единствена раскрсница помеѓу имагинарен фигура и дизајн објект. Полн со душа, хумор, изработка и со сјај во нивните очи - и на тој начин привлечен за дете во сите […]

Iittala Божиќ дома ентериер стил

Lovely Christmas styling for Iittala 8

Големиот блогери Minna Џонс, Сузана Vento и Rilla Tervonen беа поканети да направите некои Iittala Божиќ дома ентериер стил. Темата беше Божиќ дома и секој блогер создадени четири Божиќ подесувања. Бојата и стил во овие слики се толку убави. Многу од дрво, неутрален и малку црвено, тоа го сакаат! Фински […]

Tablo Табела – А играта помеѓу функција и естетика

Normann Copenhagen TabloTable 8

Normann Копенхаген претставува квадратни Tablo Табела. Популарниот Tablo опсег, дизајниран од страна на данскиот дизајнер Nicholai Wiig Хансен, е проширен со квадратни и правоаголни верзија. Суштината на Табела Tablo е интеракцијата помеѓу два материјали со многу различни изрази, кој комбинирана форма минималистички и стилски дизајн. Рафинирано остар раб […]

Стакло Вуд од страна на Алекса Lixfeld дизајн студио

Glass Wood by Alexa Lixfeld design studio 12

Alexa Lixfeld дизајн студио со седиште во Хамбург, Германија има портфолио која се движи во текот на еден голем избор на проекти, од прибор за на маса и кашмир производи за деца кукли и мирис. Alexa Lixfeld дизајн студио експерименти со текстури и бои и во оваа серија на стакло и дрво комплимент едни со други. Користење на старите калапи во […]

Блог Насловна турнеја – живеат со тиково

Home tour living with teak

Блог Насловна турнеја – Sascha Feders отчукувања на срцето за тиково, и таа и нејзиното момче го користат тиково да го дадат својот стан личност и шарм. Со ограничување на мебел селекција и да не имаат премногу работи тие успеале да создадат светлина, простор и место во не-толку-голема стан за семејството кои живеат со […]

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Follow on Bloglovin